UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Alkohol tester

Alkohol tester

Alkohol tester je velmi užitečná věc, která nám pomůže se vyhnout například nepříjemným pokutám za zbytkový alkohol a dá nám přesně vědět, kdy můžeme jet. Když jsme s manželkou jeli na návštěvu našeho kamaráda, měli jsme grilovačku a u té příležitosti u něho ochutnali i výborné víno. Ale potřebovali jsme po třech hodinách jet zpět. U mne alkohol tester ukázal ještě půl promile, i když jsem se na to vůbec necítil. Manželce však vyšla nula, jelikož ze začátku pouze ochutnala. Po chvíli nás při noční cestě v centru města, zastavila policie. Manželce dala dýchnout. Bohužel manželka má astma a měla problém do přístroje nadýchat.

Do toho policejního to bylo totiž o dost těžší, než do našeho testeru. Navíc ji policie na test alkoholu zastavila úplně poprvé. Napoprvé se nepovedlo, napodruhé také ne, to už si městští policisté mnuli ruce, že nás nachytali. Napotřetí se ale podařilo a manželka nadýchala a policistka se těšila na výsledek. Jak se ale podivila, když se na displeji ukázalo 0.0 ‰. Sdělila nám tedy otráveným tónem, že můžeme jet.

Myslím, že se to povedlo, také díky tomu, že měla alespoň trochu jistoty, díky testeru, že žádný alkohol už v sobě nemá. Od té doby ho tedy v autě vozíme pořád a je to naše jistota, když si sami nejsme 100% jistí :) Nutno podotknout, že je potřeba tester nejprve řádně vyzkoušet, můj kamarád například s sebou vozí jeden, co ukazuje pořád jen 0,0. Ptal jsem se ho, zda ho nechce vyměnit, sdělil mi, že ho vozí ale pro všechny případy alespoň jako důkazní materiál.

I když si osobně myslím, že to by mu moc nepomohlo. Já jsem si zase jednou vyzkoušel opak, když mi jeden ukazoval i třetí den stále 0.3 ‰. Na druhou stranu byl to i pádný důvod, proč jsem se tenkrát od kamaráda nemohl z ryb vrátit o dva dva dny dříve, přestože nám došlo pivo a nic alkoholického jsem nepil :-D Ale manželka mi to nějak nechtěla věřit…

Pro Dudlu napsala: Zuzana Slámová

Prohlédněte si kompletní nabídku gadgetů:

Víte, že nákupem alkoholtesteru na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás alkohol tester nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

dudlu-autosedacky-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Auto, moto svět