Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Co je AdBlue?

Kdo nemá v dnešní době automobil jako by nebyl. Každá domácnost ve většině případů vlastní minimálně 1 osobní automobil. Vaši sousedé mohou také mít i motocykl, čtyřkolku atd. Při současném stavu ceny benzínu a nafty velmi rychle rostou. V zahraničí jsou ceny i o několik korun nižší než u nás v ČR.

co-je-adblue

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Jezdí vaše manželka pravidelně do práce a tankuje naftu?

Ano AdBlue je určeno pro diesel ne pro benzín. Určitě jste také někdy ve svém okolí slyšeli kamaráda nebo kolegu jak se zmiňoval o tom, že na zimu musí dávat do nafty ještě AdBlue, protože by jinak neodjel. Je tomu skutečně tak. Můžete tedy zmínit, že kapalný roztok, který je čirý a sestávají se tedy z demineralizované vody, a zároveň také z automobilové močoviny. Přesnou definici najdete na internetu kde weby pro řidiče, ale také i blogy vám přesně a detailně popíšou konkrétní složení, a to i v procentech.

Znečišťování naší planety právě automobily je stále na velké pozornosti. Proč by jednou v roce nemohl být den kdy by auta nevyjela na silnici? Pokud tedy máte své zaměstnání klidně i 50 km a denně dojíždíte, tak je pro vás tato informace naprosto šokující. Ano v letních dnech by se to při dobrém počasí možná dalo zvládnout, ale kolo rozhodně nepřipadá v úvahu. Jenomže už větší část pracujících lidí má právě v oblibě tuto dopravu, a to svým vlastním autem. Proč se mačkat denně v tramvaji, autobuse, metru nebo snad dokonce vlaku?

autodoplnky

Časté zpoždění tak zapříčiní, že místo obvyklého času co strávíte na cestě domů se vám najednou načte tato cesta o několik desítek minut navíc. Nikdo vám tento prázdný čas vlastně vůbec nezaplatí.

Uspěchaná doba plná stresu nás nutí používat prostředky, které nám zkrátí alespoň nějaké to čekání, abychom si tak mohli udělat chvíli volna jen pro sebe. Ale když se zamyslíme tak bychom také mohli být daleko ohleduplnější k přírodě. Proč jezdit na nákup potravin každý den? Pár metrů od svého domu přejíždět autem? Místo výletu do lesa, raději jezdíte do obchodního domu? Proč to dělat. Zamyslete se nad tím!

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si autodoplňky:

Pokračujte v čtení blogu: