UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je ostatní komunikace?

Stále stejná hádanka. Co je to ostatní komunikace? Zase jsme se vrátili k řízení osobního automobilu, které tak všichni milujeme. Určitě máte také plno lidí ve svém okolí kteří rádi řídí svoje auto. Pro někoho je to takový relax, že než by si šel třeba zaběhat nebo se projít, raději vezme auto a jede se na několik hodin projet mimo hlavní město jen tak po vesnicích. Bohužel jsou mezi námi i tací co si ventilují svou agresi právě za volantem kam, ale vůbec nepatří.

co-je-ostatni-komunikace

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Proč tedy ohrožovat ostatní řidiče jen kvůli tomu, že my máme problém ať už je to vyhazov ze zaměstnání, rozvod, rozchod apod. Ostatní komunikace také jinak zvaná jako účelová komunikace se většinou váže tedy k pozemkům. V katastrální mapě můžete tedy dnes zjistit zda se k vašemu pozemku nepojí právě tato komunikace.

Musí splňovat navíc náležitosti podle zákona č. 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích. Můžou to být tedy pro náš příklad cesty, které vedou k poli pro zemědělce. Kdo má chatu tak se s tímto pojmem může samozřejmě také setkat. Jsou to i další cesty, které byste dobře na první pohled poznali. Jenomže co dělat v případě, že se nastěhuje vedle vás nový soused a najednou vám brání přes tuto komunikaci jezdit, přestože to je jediná cesta díky které se můžete dostat ke svému domu nebo chatě?

autodoplnky

Jsou různé právní poradny, které vám velmi rychle zodpoví váš dotaz. Také se můžete dotázat na příslušném úřadě, který vám informaci určitě rád sdělí. Kdo nezná zákon ten také jako by nebyl.

Zjednodušená verze ohledně zákonů pro nás laiky je na internetu, proto si můžete klidně už dnes večer nějaký ten kousek přečíst a určitě z toho něco pochopíte, i přestože nejste právník či právnička. Nebo máte staršího souseda, který bydlí ve vaší vesnici od svého narození? Zkuste i jeho, třeba vám poradí a pomůže s tímto vaším problémem.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si autodoplňky:

Pokračujte v čtení blogu: