UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je palivo nm?

Víte, co je palivo nm? Když používáte běžné auto a chcete jet po dálnici, není příliš výhodné používat benzín. Je to proto, že za benzín musíte zaplatit více peněz než dříve. Z tohoto důvodu bylo provedeno mnoho výzkumů jiných paliv, která lze použít jako alternativu. Jedním z takových paliv je NM palivo.

co-je-palivo-nm

Co je palivo nm

Palivo NM je vysoce čištěný typ benzinu, který lze použít místo běžného benzinu. Hlavní rozdíl mezi palivem NM a běžným benzinem spočívá v tom, že jeho oktanové číslo je vyšší než 100.

Palivo NM se často označuje jako palivo s vysokým oktanovým číslem (HON) nebo superprémiový benzín.

Ve většině zemí je NM palivo vyhrazeno pro vozidla s vyšším kompresním poměrem, přeplňované motory a pro vozidla, která jsou konstruována pro provoz na vysokooktanová paliva. V některých případech jej mohou používat také automobily určené pro provoz na směsi etanolu.

Palivo NM je palivem, které lze použít místo benzinu. Jedná se o směs zemního plynu a metanolu v poměru 10 % zemního plynu a 90 % metanolu. Díky tomu je mnohem bezpečnější než čistý metanol, který může být při nesprávném zacházení velmi nebezpečný.

autodoplnky

Výhody paliva nm

  • Používání paliva NM má mnoho výhod. Jednou z hlavních výhod je, že je ve srovnání s benzinem nebo naftou levné. Nízká cena tohoto druhu paliva jej činí dostupnějším pro lidi, kteří si nemohou dovolit drahá paliva, jako je benzín nebo nafta.
  • Další výhodou je, že při jeho spalování nevznikají toxické výpary jako při spalování benzinu nebo nafty. To znamená, že při spalování těchto druhů paliv ve vozidlech bude docházet k menšímu znečištění, protože se do ovzduší nebudou uvolňovat žádné výpary, jako by tomu bylo při používání běžných paliv, jako jsou tato.
  • Má široký rozsah použití: lze jej použít pro spalovací motory osobních a nákladních automobilů i pro letecké motory.
  • Vysoký obsah energie: 1 litr tohoto paliva obsahuje přibližně 36 MJ (megajoulů) energie.
  • Nízká míra odpařování a těkavosti.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová

Vyberte si autodoplňky:

Pokračujte v čtení blogu: