UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je to SUV auto?

Nevíte, co přesně si představit pod pojmem SUV auto? Zkratka SUV vznikla z anglického „sport utility vehicle“ a v překladu to doslav znamená sportovní užitkové vozidlo. Vozy SUV nebo také crossovery mají vlastnosti jak sportovních, tak i terénních aut. Ani jedna z těchto variant není v převaze, jde tak o dokonalé vyvážení obou. Díky tomu, jak jsou SUV navržena, mohou se pohodlně pohybovat jak po městě, tak i v terénu a právě to je dělá tak úžasnými.

co-je-to-suv-auto

(Zdroj fotky: Freepik.com)

SUV auta mají ve většině případů pohon všech čtyř kol. Typická je pro ně robustní konstrukce a větší kola. Disponují větším vnitřním prostorem oproti klasickým vozům a také vyšším posedem. Právě vyšší posed je především pro řidiče velkou výhodou. Konkrétně je tomu tak z toho důvodu, že řidič díky tomu sleduje silnici z větší výšky a tím pádem má lepší přehled o veškerém dění kolem něj.

Dalo by se tedy říci, že SUV vozy jsou bezpečnější. Nevýhodou SUV vozů je to, že z důvodu robustnější konstrukce mají i větší spotřebu paliva. Další nevýhodou je pak větší emise oxidu uhličitého. Mohou být i obtížněji manévrovatelné například při jízdě po městě.

autodoplnky

SUV auta jsou oproti běžným vozidlům více přizpůsobena jízdě v drsnějším terénu, a to i přesto, že se nejedná o terénní vozidlo. I když tyto dva pojmy – terénní vůz a SUV bývají často zaměňovány. Majitele těchto vozů potěší i větší vnitřní zavazadlový prostor. Nabízí tak skvělý komfort a další benefity, které jsou klíčové při výběru nového vozu.

Díky většímu bezpečí a univerzálnímu použití jsou SUV auta velmi populární. I v období krize, která se promítá i do světa automobilů, si stále tento typ vozidel udržuje svoje místo na výsluní. Zákazníci si zkrátka oblíbili typický vzhled tohoto vozu a také je pro ně žádoucí větší počet bezpečí. SUV auta jsou populární i jako rodinné vozy.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si autodoplňky:

Pokračujte v čtení blogu: