Jak odstranit smůlu z auta?

Pokud řídíte auto, pak se určitě občas potýkáte s nejrůznějšími skvrnami. Některé z nich jdou odstranit snadno, jiné zase hůře. Problémem může být třeba taková smůla. Někdy se zkrátka parkování v blízkosti jehličnanů nevyhnete a rázem může být zašpinění od smůly na světě. Jak odstranit smůlu z auta co nejúčinněji a nejšetrněji tak, abyste nepoškodili lak?

jak-umejt-smulu-z-auta

(Zdroj fotky: Freepik.com)

I když smůla jako taková lak vozu nikterak nepoškozuje, největší problém je s jejím odstraněním, a to z toho důvodu, že to jde opravdu velmi špatně, obzvláště pokud už tam je nějakou tu dobu.

Smůlu z auta lze odstranit hned několika způsoby. Na smůlu jsou bohužel všechny běžné mycí prostředky krátké, a tak se musíte vyzbrojit něčím účinnějším. Klíčové je také zbavit se jí co nejdříve. Pokud je čerstvá, jde to o poznání snadněji než v případě, že už je zaschlá. Jednou z variant je použití technického benzínu.

Ten naneste v malém množství na jemný hadřík a skvrnu jím potřete. Technický benzín je nutné nechat nějakou dobu působit a poté se pokuste smůlu setřít. Rozhodně byste měli zapomenout na použití lihu, acetonu a dalších chemikálií, u kterých by s největší pravděpodobností mohlo dojít k poškození laku vašeho automobilu.

autodoplnky

Další možností je použití oleje či jakéhokoliv jiného tuku. Stačí opět malé množství nanést na skvrnu a nechat chvíli působit. Poté už jen jemně setřete hadříkem, omyjte vodou a ošetřete speciálními přípravky na ošetření automobilu.

Vyzkoušet můžete i speciální přípravek z autokosmetiky, který je určen právě na bezpečné a efektivní odstranění smůly z automobilu. Lahvička s rozprašovačem se velice snadno používá a vydrží vám dlouhou dobu. Jemně smůlu rozpustí a ta jde následně snadno setřít hadříkem. V případě potřeby stačí jen postup opakovat. Poté už jen stačí opláchnout vodou a je to.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si na Dudlu vychytávky a autodoplňky: