Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Jak správně řadit v autě?

Máte čerstvě po získání ŘP? Nebo se snad učíte na zkoušky právě z řízení osobního automobilu? Jde vám navíc špatně řadit na vyšší rychlost? Kdo si někdy dělal ŘP na motocykl a na auto tak zajisté ví, že se na těchto dvou typech řadí naprosto odlišně. Jak řadí takový motorkář nebo motorkářka? 

jak-spravne-radit-v-aute

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Správné zmáčknutí spojky u řidítek a následuje na to lehký posun levou nohou. Některé motorky již mají i displej na kterém vidíte jakou rychlost máte momentálně zařazenou. U automobilů to zjistíte velmi rychle a to tím způsobem, že se se podíváte vedle sebe. Správné sešlápnutí spojky a následné zařazení dané rychlosti a poté pomalé pouštění spojkového pedálu vám dokáže zajistit to, že s vámi auto neškubne.

Špatným řazením si také můžete poškodit své auto, někdo tomu také říká, že mnoho řidičů řadí přes zuby. Kde zabírá spojka ať už dole, nahoře nebo uprostřed? Zjistí to i člověk, který jezdí jen chvíli. Nikdo učený z nebe nespadl a bez chyby bychom se nedozvěděli, že jsme udělali něco špatně. Špatně zařadit rychlost může i člověk, který jezdí i několik let, ale zrovna v danou chvíli je myšlenkami mimo a dělá to už automaticky.

autodoplnky

Jenomže najednou tomu tak není. Proto je dobré se na řízení plně soustředit a nevěnovat ničemu jinému pozornost. Nemuselo by to také příště dopadnou tak, že jen špatně zařadíte. Mnoho řidičů porušuje zákon tím, že telefonuje právě za volantem. Určitě jste se také setkali se situací kdy jste nemohli automobil před vámi předjet?

Kdo tam co sakra dělá? A jakmile začnete předjíždět k místě, které k tomu je vhodné tak uvidíte muže nebo ženu jak telefonuje a absolutně se nevěnuje řízení. Většina řidičů zmáčkne klakson a začne nadávat, protože tyto lidé akorát ohrožují ty ostatní. Kdo se s těmito situace pravidelně setkává může dojít ke kroku, že si pořídí autokameru.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si autodoplňky:

Pokračujte v čtení blogu: