Jak správně zaparkovat?

Pro mnoho řidičů se parkování zdá být noční můrou a tolik ho nenávidí. Někteří řidiči parkovat umí, jiní už moc ne. Proto jsem sepsala článek na téma jak správně parkovat - tipy a rady. Třeba pro někoho článek bude užitečný.

Při parkování je důležité dbát na bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu i na ochranu vlastního vozidla. Existují určitá pravidla, která je třeba dodržovat, abyste správně zaparkovali.

jak-spravne-zaparkovat

Vyberte si vhodné místo pro zaparkování vašeho vozidla

Při parkování vyhledejte místo, které bude vhodné pro zaparkování vašeho vozidla. Zvolte místo, které je dostatečně široké pro pohodlné zaparkování a umožňuje dostatečný prostor. Pokud nejste zatím úplně zkušení v jízdě a parkování se bojíte, vyberte si místo, které je dostatečně blízko vašemu cíli, ale zároveň není v místě, kde by mohlo být vaše vozidlo překážkou pro ostatní účastníky silničního provozu.

Jak na parkování vozidla

Druhým krokem je zaparkovat vozidlo. Při parkování je důležité zachovat dostatečnou vzdálenost od ostatních vozidel a chodců, aby nedošlo k nehodě nebo poškození jednotlivých vozidel (jak vašeho, tak cizího). Nezapomeňte vždy zaparkovat ve správném směru jízdy a tak, abyste nebránili ostatním účastníkům silničního provozu (na toto si dávejte pozor hlavně u parkování na městě).

autodoplnky

Dejte si pozor na to, abyste při parkování umožnili vjezd i ostatním řidičům

Při parkování na parkovišti byste měli také dbát na to, abyste nezabrali více místa, než je nutné. V těchto prostorách je nutné zaparkovat co nejblíže ke kraji, abyste umožnili parkování dalším vozidlům.

Zajištění vozidla, bezpečnost

Když zaparkujete, nezapomeňte zajistit vozidlo. Uzamkněte vozidla, zavřete okna. Často se totiž stává, že auto lidé vykrádají (a mnohem snadnějším cílem je to pro ně s otevřenými okny).

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si autodoplňky:

Pokračujte v čtení blogu: