UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vyčistit sedačky v autě?

Jednou za čas si každý automobil zaslouží pořádnou očistu. Třeba takové sedačky dostávají obzvlášť zabrat. Ty látkové se zašpiní velice rychle. To, že se používají často, se na nich dříve či později projeví. Taková špína na auto sedadlech vás už ale trápit nemusí. Stačí jen použít ty správné zbraně na její vyčištění. Nemusíte hned váš vůz nechávat profesionálně vyčistit. Se špinavými sedadly si poradíte i sami. Zjistěte, jak vyčistit sedačky v autě levně, účinně a efektivně tak, abyste zároveň přispěli i k oživení materiálu.

jak-vycistit-sedacky-v-aute

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Při čištění sedaček se vyvarujte následujících zásad. Nepouštějte se do čištění v horkých letních dnech, ale ani v zimních mrazech. Nejprve se zaměřte na hrubé vyčištění sedadel. Důkladně vysajte nejenom autosedačky, ale také kompletně i celý interiér. Nezapomeňte ani na všechny záhyby, ve kterých nejčastěji ulpívají nejrůznější drobky, prach apod.

Poté, co si vyberete přípravek určení k čištění auto sedadel, raději ho nejprve vyzkoušejte na malém kousku, ideálně na nějakém hůře viditelném místě, abyste se vyhnuli případné nežádoucí reakci. Nežádoucí skvrny vám pomohou vyčistit speciální přípravky, které použijete s mikro utěrkou. S čističem raději šetřete a používejte jej jen na samotný povrch. Kdybyste použili příliš velké množství, které by se dostalo do hloubky látky, mohly by sedačky uvnitř začít plesnivět.

autodoplnky

Můžete vyzkoušet i ingredience, které máte běžně doma. Skvěle funguje kombinace jedlé sody a teplé vody. Smíchejte ve sklenici jedlou sodu s teplou vodou, a to v poměru 1:3. Kartáčem tuto směs naneste a znečištěná místa a nechte nějakou dobu působit. Poté setřete namočeným hadříkem. Další možností je pak použití pracího prášku, který můžete taktéž rozmíchat ve vodě a použít stejně jako jedlou sodu. Dobře funguje i přípravek na nádobí.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si autodoplňky:

Pokračujte v čtení blogu: