UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Autopotahy

Autopotahy

Pro jednoho naprostá zbytečnost, pro druhého věc, bez které si nedokáže interiér svého milovaného auta představit. Mají nebo nemají autopotahy smysl? K čemu slouží a jak vybrat ty správné? Autopotahy se celkově řadí mezi nejvyhledávanější autodoplňky, což vyplývá hlavně z jejich vysoké účelnosti. Ano, převážně slouží k ochraně autosedaček před poničením, opotřebením a před znečištěním.

Ochranu před opotřebením ocení hlavně ti, kteří chtějí interiér svého automobilu udržet co nejdéle v dobré kondici. Autopotahy také chrání před usazováním nečistot. Stačí jedno děcko, občas se do něčeho během jízdy zakousnout a hned je na sedačce stopa. Výměnu autopotahů jistě uvítají i majitelé starších automobilů. Nový autopotah umí zvednout vzhled interiéru i o level výš. Můžeme jít nakupovat.

Tím naprosto nejdůležitějším kritériem při výběru musí být zohlednění skutečnosti, jestli je vaše auto vybaveno bočními airbagy v sedačkách. Pokud ano, vybírat musíte jen a pouze mezi potahy, které jsou tomu uzpůsobené. Takové potahy mají v boční části švy s adekvátní pevností, které v případě vystřelení airbagu prasknou a nafukující pytel se bez překážek dostane ven. V opačném případě je možné, že bezpečnostní prvek v případě nárazu nebude fungovat tak, jak má. Další možností výběru je volba materiálu. Nejčastěji se prodávají autopotahy z textilu. Textil je prodyšný a dobře na sedačkách sedí.

Další možností jsou potahy z materiálu podobného Alcantaře. Bezesporu, koženka a pravá kůže budou vždycky vypadat dobře. Dodají autu luxusnější vzhled. Zvláštní kapitolou jsou potahy tvořené dřevěnými kuličkami. Ty mají masážní úlohu a jsou oblíbené převážně mezi seniory. Díky kuličkám se záda nepotí, jsou vzdušné, ale jak naši prarodiče sami zjistili, zvažte jeho použití při dlouhých cestách. Po delší době jízdy by vám mohla být masáž nepříjemná. Přejeme šťastnou cestu!

Pro Dudlu napsala: Hana Došlová

Prohlédněte si kompletní nabídku gadgetů:

Víte, že nákupem autopotahů na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás autopotahy nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

dudlu-autosedacky-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Auto, moto svět