UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Brčka

Brčka na pití (slámky)

V létě jsme zvyklí si za parného letního počasí užívat pohody a relaxu v bazénu, na koupališti, u rybníčku, či moře. K takovému pořádnému relaxu patří i nějaký ten osvěžující nápoj s ledem, nebo alespoň pořádně vychlazené pivo. My máme nejraději vlastní domácí, malinovou limonádu s ledem. Nejraději jsme ji popíjeli brčkem v uzavřených kelímcích. Děti to mají rádi a my také.

Člověk si může v klidu ležet na lehátku a pohodlně popíjet a osvěžovat se. Letos jsem bohužel zjistil, že plastovým brčkům bude konec. To pro mne bylo noční můrou. Bohužel jsem to zjistil pozdě a když jsem se ptal po obchodech, zjistil jsem, že už jsou vyprodaná a nově už je prodávat nesmějí. Rozhodl jsem se tedy jednat a objednal si brčka z Číny. Vycházely poměrně levně a tak jsem se rozhodl, že se zásobím alespoň 1000 ks.

Přišly mi ale teprve minulý týden, čekal jsem na ně více jak měsíc. Tak když mi pošťák hodil balíček přes bránu, neřešil jsem ani špatný způsob doručení a ihned jsem s nadšením utíkal balíček rozbalit. Jen mi bylo divné, že je menší, než jsem čekal. Při rozbalení jsem ale zůstal nevěřícně koukat. Brček zde 1000 bylo určitě, možná mi přidali i nějaká navíc, ale moc bychom se z nich asi nenapili. Velikostí to totiž byly možná pro panenku nebo legového panáčka. Reklamovat jsem zboží ale nemohl, protože u zboží v popisu při objednávce nebyly rozměry, pouze fotka (asi je fotili hodně z blízka.

Manželce jsem o tom raději nechtěl ani říkat a rozhodl se zásilku zapřít. K mému neštěstí ale den předem přišlo upozornění na náš společný e-mail a další den potřebovala manželka dostat vodu z uší a to jsme v minulosti dělali brčkem. Proto se mne zeptala, zda už ty brčka přišli a musel jsem a pravdou ven. Je pravda, že když jsem jí je přišel ukázat, pořádně se nasmála.

Nakonec jsme se ale přeci jen rozhodli tato brčka využít a vždy když přijde nová návštěva, tak se ptáme, zda budou chtít k pití brčko a pak jim dáme toto malinké. Vždy se nás ptají co to v tom pití plave a na to s vážností oznámíme, že je to brčko. Také jsme takhle zkoušeli pít Frisco a pivo a s přáteli a soutěžili, kdo první nápoj vypije. Většina to vždy po vypité čtvrtině vzdala nebo odpadla, takže nakonec i tento podivný nákup přinesl spoustu radosti a zážitků.

Pro Dudlu napsal: Tomáš Sláma

Prohlédněte si kompletní nabídku gadgetů:

Víte, že nákupem brček na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás brčka nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

nadobi-deti-detske

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z: Jídlo, recepty, food blog