UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Chytání rybiček

Máte doma malé rybáře a vzpomněli jste si na magnetické rybičky? Retro, ale stále super! Vyberte si z nabídky na Dudlu a podpoříte s námi nadaci Radost dětem, které každý rok darujeme 20 % ze zisku. Mimo rybiček pro děti naše zákazníky zajímají: plyšové ryby, dětské bazény, magnetky a hračky do vody.

Hra lovení rybiček

Snad všechny děti mají rády hru, kde na udičky chytají rybičky. Původní verze byly jen s udičkami a háčky, později se přidávaly magnetky a chytání hned bylo o něco snazší. Spousty z nás tento zvyk přetrvá i později a oblíbíme si s přáteli do skutečné rybaření.

Samozřejmě i my jsme synovi hladové rybičky pořídili a později jsme mu koupili i plastové rybičky s většími udičkami, do venkovní vany, kde to rybaření pro něho bylo zase o něco příjemnější, na čerstvém vzduchu. Navíc jsme měli klid od hudby, která nám z původní hračky hrála v kuse v pokojíčku i v našich hlavách třetí den (dodnes mne občas ta strašná melodie stále přepadne a hraje mi i ve spaní), takže geniální řešení.

To jsme ale netušili, že vana synkovi za chvíli přestane stačit a zkusí si rybařit někde jinde. Nejprve to bylo umyvadlo v koupelně, kde si pustil vodu, ale zapomněl kohoutek už včas zavřít, takže jsme museli uklízet a sušit celou koupelnu. To jsme mu pod pohrůžkou výprasku již striktně zakázali a tak se vrátil na chvíli zase ke své vaně a my jsme si libovali.

Horší to bylo za týden, kdy zase ten náš malý rybář začal vymýšlet, nové, nezakázané možnosti. Tentokrát ho napadlo rybařit v záchodě. Nejhorší bylo, že odtamtud asi na chvíli odešel a manžel zrovna potřeboval hodně narychlo na toaletu. Nic netušil a v té rychlosti prostě asi nic nepoznal. Ale zrovna když splachoval, přiběhl syn s udicí a povídá: chytat rybičky.

V tu chvíli se manžel podíval do záchodu a viděl jen potápějící se rybu. Po chvíli ho vidím jak vypálil ze záchodu, ani jsem se nestihla zeptat, co se děje. Najednou vidím, jak rozráží dveře kůlničky popadá síto, které máme na čištění vody v bazénu a utíká k bráně a bleskově odhazuje poklop kanalizace. Nechtějte vědět, co vše vylovil, hlavní bylo, že zde byly i rybičky, které jsme později zvládli vyčistit a řádně několikrát vydesinfikovat.

Tentokrát už jsme šli cestou jasného příkazu, že rybičky mohou plavat pouze ve vaně a nikde jinde a 3x jsme se ujistili, že tomu syn rozumí. Pak když večer náš tříletý syn konečně usnul, jsme si konečně v klidu sedli a manžel mi vyprávěl, proč tak vypálil, problesklo mu totiž hlavou, že už fakt nechce znovu slyšet tu strašnou melodii u původních magnetických rybiček. Každopádně je dobře, že byl v rybaření tentokrát úspěšný (možná až příliš) a nedopadlo to jako minule, když byl celý víkend pryč a rybu nepřivezl.

Věděli jste, že:

 • v česku je podle rybiček pojmenovaná pop-punková kapela Rybičky 48, která se původně jmenovala Banánové rybičky
 • název Banánové rybičky však sebrala televizní show Haliny Pawlowské pro českou televizi
 • největší ulovená ryba v Česku je 37 kilový Tolstolobec pestrý, s délkou 128 cm
 • největší známá ryba v Česku je dosud neulovená a uměle vypuštěná Vyza velká s váhou 72 kilogramů a délkou 232 cm
 • největší ryba na světě je opět Vyza velká s délkou 8,5 metru a hmotností 1 000 kg
 • naopak nejmenší ryba na světě se nachází v bažinách indonéského ostrova Sumatra a má pouhých 7,9 milimetrů
 • Aktivita lovení peněz a cenností pomocí magnetu se nazývá magnet fishing 
 • ryby spí, i když nemohou zavřít oči, tak si umí najít bezpečné místo a odpočívat
 • vydry patří, hned po kormoránech, mezi největší zabijáky ryb
 • existují pavouci, kteří loví ryby a najdete je i v Česku, typicky se jedná o Lovčíky vodní a Slíďáky bažinné
 • čím dál tím více lidí vlastní akvárka, ve kterém plují bezúdržbové robotické rybičky
 • mimo chytání rybiček najdete hry na stejném principu, kde lovíte zvířátka, hmyz a dinosaury
 • nejoblíbenější hra na tělocviku je Rybičky, rybičky, rybáři jedou, jenž měla jednoduchá pravidla. Ze třídy se vybere jeden až tři rybáři, ti se postaví na jednu stranu hřiště. Ostatní děti ala rybičky na druhou stranu. Rybáři se chytnou za ruce a vytvoří síť. Rozběhne směrem k rybičkám a mají za úkol plácnutím pochytat co nejvíc rybiček. Nesmí se přitom vracet. Proces se opakuje, dokud nebudou pochytané všechny rybičky.

Pro Dudlu napsala: Zuzana Slámová

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem magnetických rybiček na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si hru chytání rybiček pro děti nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

hracky-hrackarstvi-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky