UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je plenková disciplína?

Plenková disciplína je druh trestu, při kterém dospělý, obvykle rodič, nutí dítě nosit plenky místo běžného spodního prádla. Cílem je dát dítěti lekci nebo ho potrestat za nějaké špatné chování.

plenkova-disciplina

Plenková disciplína (Zdroj fotky: Freepik.com)

Plenková disciplína je týrání dětí

Plenky se často používají jako trest, protože jsou považovány za ponižující a zahanbující. Mnoho rodičů, kteří používají plenkovou disciplínu, se běžně uchyluje také k jiným formám trestu, jako je například výprask nebo domácí vězení.

Ačkoli plenková disciplína není z právního hlediska klasifikována jako týrání dětí, pro děti je prokazatelně škodlivá a jako výchovný postup ve 21. století zcela nepřijatelná.

Děti jsou často ponižovány tím, že jsou nuceny nosit plenky, a mohou se u nich vyvinout problémy s duševním zdravím z důvodu velkého ponížení.

Plenková kázeň může vést i k dalším formám fyzického týrání, jako je bití nebo třesení dítětem, když se na něj zlobíte, což může způsobit vážné zranění nebo smrt dítěte.

hracky-pro-deti

Další využití plenkové disciplíny

  • Plenková disciplína je forma trestu, při níž dítě nosí plenku po celou dobu. Dítě může být nuceno nosit pleny do školy nebo školky nebo během rodinných výletů, aby si bylo stále vědomo svého statusu dítěte.

  • Plenky se často používají jako součást fetišismu a BDSM, kdy jejich nošení vyvolává sexuální vzrušení. 

  • Plenky se také používají v infantilismu jako pomůcka při hraní rolí dospělých dětí, ať už navzájem, nebo s partnery. V takovém případě se o nich obvykle mluví jako o "miminkách" nebo "mrňouscích".

  • Pro některé lidi spočívá přitažlivost v tom, že se s nimi zachází jako se skutečným miminkem, jiní mají rádi, když mohou hrát tradiční rodičovské role a zároveň se mohou věnovat sexuálním aktivitám se svým partnerem či partnery.

  • Někteří lidé si také užívají pocit, že jsou omezeni plenkami, a chtějí je nosit po celý den a přitom se vůbec nevěnovat sexuální aktivitě (fetišisté).

 

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si hračky pro děti:

Pokračujte v čtení blogu: