Cviky pro děti?

V dnešní moderní době zahlcené plné technologií se většina dětí (neříkám že všechny) moc nepohybuje a místo, aby udělaly něco málo pro své zdraví, vysedávají u počítačů, notebooků a mobilů. Je ale dobré dětem velmi a často zdůrazňovat, že pohyb je důležitý a že bez pohybu nemusejí mít tolik energie a síly a může to skončit třeba až ochabnutím svalů. Zejména pokud jsou děti ještě menší, zkuste je odnaučit sedět celý den u mobilu a počítače a místo toho je navnaďte na cvičení nebo jakýkoli pohyb (ať už je to volejbal, basketbal, běh, tanec, nohejbal a tak dále).
 
 
cviky-pro-deti
 
Cviky pro děti? (Zdroj fotky: Freepik.com)
 
Nemusíte nutně trvat, ať dítě cvičí samo, naopak. Pokud uvidí, že s ním do toho taky jdete a jdete ho podporovat v tom, co bude dělat, určitě si myslím, že bude mít větší motivaci na to, vydržet a vytrvat. Přesně v tomhle je důležité (nebo spíše dobré) mít někoho, kdo pohyb vykonává s ním. A pokud nechce cvičit s vámi, nemusíte to být zrovna vy. Může to být jeho kamarád, kamarádka, či partnerka...prostě kdokoliv. Hlavní je, že udělá něco pro své zdraví a zapojí do toho i okolí.
A tady přináším tedy několik tipů na to, jak může provádět pohyb:

a) Běh
 
Někoho běh baví. Při běhu můžete načerpat novou inspiraci, nasát čerstvý vzduch, utřídit si myšlenky a uvolnit se.

b) Basketbal

Basketbal je sport, který mě osobně vždy nejvíce bavil. Na to je potřeba dostatek pohybu a soustředění, takže věřte, že basketbalem dokážete zaměstnat hlavu, udělat něco pro své zdraví a ještě mít ze sebe dobrý pocit.

c) Tanec

Pokud vaše dítě nebaví žádný sport jako takový, určitě ho bude bavit tanec. Jsou různé druhy tance (tango, zumba a podobně) a tak je z čeho vybírat. Nemusí tanec provozovat samo za sebe, ale může se přihlásit například někam do kroužku nebo na taneční kurzy.

Kromě toho, že uděláte něco pro své zdraví (což je většinou hlavní důvod, proč se sportem začít), budete se cítit i dobře (díky endorfinům vyplavujícím se z těla).

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si na Dudlu sportovní potřeby:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení