Jak zabavit děti doma?

Každý rodič přemýšlí nad tím, jak může zabavit děti, když zrovna třeba nemůžou jít ven, protože prší. Možná vám už i došla inspirace a nevíte, jak děti doma zabavit. Proto jsem si pro vás připravila několik tipů, které by se vašim dětem mohly zalíbit a vy byste zároveň mohli načerpat novou inspiraci, která vám aktuálně schází.

jak-zabavit-deti-doma
 
Jak zabavit děti doma? (Zdroj fotky: Freepik.com)
 
První tip na zábavu: Člověče, nezlob se

Člověče, nezlob se známe všichni a je to jedna z nejlepších her pro děti! Děti se při ní skvěle zabaví a rodiče si zase při ní vzpomenou na staré časy. Cílem je dostat všechny figurky do domečku, než ostatní hráči. Užijete si přitom spoustu legrace a rozvinete svoje myšlení. Největší zábavou je, když nějaký hráč vyhodí figurku druhého hráče - to nás na ní vždy bavilo nejvíce.
 
Druhý tip na zábavu: Mikádo

Mikádo je také oblíbenou zábavou všech, kteří rádi zapojují logické myšlení. Proto pokud chcete své děti zabavit a zároveň naučit bystrosti a rozvinout jejich logické myšlení, zkuste mikádo. Pointa mikáda je jednoduchá - jsou to malé tyčinky, které všechny naráz rozhodíte a pak začnete hrát. Cílem mikáda je, aby se ostatní tyčinky nepohly. Kdo jich potom vytáhne bez pohnutí nejvíce, vyhrává.
 
Třetí tip na zábavu: Rubikova kostka

V dnešní době ji seženete prakticky za pár korun, otázkou je, jestli ji dokážete složit, což spousta lidí nedokáže, nebo to neumí. Naučit se to trvá velmi dlouho. A protože právě toto je jedna z nejsložitějších her na přemýšlení, mohla by vaše dítě s přehledem zabavit a rozvinout mu tak logické myšlení. Rubikovu kostku musíte totiž složit tak, aby po každé straně byla jen jedna barva. Pokud se to vašemu dítěti podaří, zapojí logické myšlení a naučí se to, je opravdu šikovné! Nezapomeňte ho za složení Rubikovy kostky hodně pochválit a koupit mu třeba zmrzlinu či něco sladkého.
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si na Dudlu hračky pro děti:

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení