UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak zabavit děti doma?

Každý rodič přemýšlí nad tím, jak může zabavit děti, když zrovna třeba nemůžou jít ven, protože prší. Možná vám už došla inspirace a nevíte, jak děti doma zabavit. Proto jsem si pro vás připravila několik tipů, které by se mohly zalíbit jak vašim dětem, tak i vám.

jak-zabavit-deti-doma
 
Jak doma zabavit děti (Zdroj fotky: Freepik.com)

Tipy na zábavu pro děti

1. Člověče, nezlob se 

Člověče, nezlob se známe všichni a je to jedna z nejlepších her pro děti! Děti se při ní skvěle zabaví a rodiče si zase při ní vzpomenou na staré časy. Cílem je dostat všechny figurky do domečku, než ostatní hráči. Užijete si přitom spoustu legrace a rozvinete svoje myšlení.

 Největší zábavou je, když nějaký hráč vyhodí figurku druhého hráče - to nás na ní vždy bavilo nejvíce, vzpomínáte? 
 

2. Mikádo

Mikádo je také oblíbenou zábavou všech, kteří rádi zapojují logické myšlení. Proto pokud chcete své děti zabavit a zároveň naučit bystrosti a rozvinout jejich logické myšlení, zkuste mikádo.
 
Pointa mikáda je jednoduchá - jsou to malé tyčinky, které všechny naráz rozhodíte a pak začnete hrát. Cílem mikáda je, aby se ostatní tyčinky nepohnuly. Kdo jich potom vytáhne bez pohnutí nejvíce, vyhrává.
 

hracky-pro-deti

 3. Rubikova kostka

V dnešní době ji seženete prakticky za pár korun, otázkou je, jestli ji dokážete složit. Naučit se to trvá velmi dlouho. A protože právě toto je jedna z nejsložitějších her na přemýšlení, mohla by vaše dítě s přehledem zabavit a rozvinout mu tak logické myšlení.
 
Rubikovu kostku musíte totiž složit tak, aby po každé straně byla jen jedna barva. Pokud se to vašemu dítěti podaří, zapojí logické myšlení a naučí se to, je opravdu šikovné! Nezapomeňte ho za složení Rubikovy kostky hodně pochválit a koupit mu třeba zmrzlinu či něco sladkého.
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si hračky pro děti:

Pokračujte v čtení blogu: