Jak zabavit děti doma?

Každý rodič přemýšlí nad tím, jak může zabavit děti, když zrovna třeba nemůžou jít ven, protože prší. Možná vám už došla inspirace a nevíte, jak děti doma zabavit. Proto jsem si pro vás připravila několik tipů, které by se mohly zalíbit jak vašim dětem, tak i vám.

jak-zabavit-deti-doma
 
Jak doma zabavit děti (Zdroj fotky: Freepik.com)

Tipy na zábavu pro děti

1. Člověče, nezlob se 

Člověče, nezlob se známe všichni a je to jedna z nejlepších her pro děti! Děti se při ní skvěle zabaví a rodiče si zase při ní vzpomenou na staré časy. Cílem je dostat všechny figurky do domečku, než ostatní hráči. Užijete si přitom spoustu legrace a rozvinete svoje myšlení.

 Největší zábavou je, když nějaký hráč vyhodí figurku druhého hráče - to nás na ní vždy bavilo nejvíce, vzpomínáte? 
 

2. Mikádo

Mikádo je také oblíbenou zábavou všech, kteří rádi zapojují logické myšlení. Proto pokud chcete své děti zabavit a zároveň naučit bystrosti a rozvinout jejich logické myšlení, zkuste mikádo.
 
Pointa mikáda je jednoduchá - jsou to malé tyčinky, které všechny naráz rozhodíte a pak začnete hrát. Cílem mikáda je, aby se ostatní tyčinky nepohnuly. Kdo jich potom vytáhne bez pohnutí nejvíce, vyhrává.
 

hracky-pro-deti

 3. Rubikova kostka

V dnešní době ji seženete prakticky za pár korun, otázkou je, jestli ji dokážete složit. Naučit se to trvá velmi dlouho. A protože právě toto je jedna z nejsložitějších her na přemýšlení, mohla by vaše dítě s přehledem zabavit a rozvinout mu tak logické myšlení.
 
Rubikovu kostku musíte totiž složit tak, aby po každé straně byla jen jedna barva. Pokud se to vašemu dítěti podaří, zapojí logické myšlení a naučí se to, je opravdu šikovné! Nezapomeňte ho za složení Rubikovy kostky hodně pochválit a koupit mu třeba zmrzlinu či něco sladkého.
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si na Dudlu hračky pro děti: