UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Dětská bible?

Už jste tento pojem dětská bible někdy slyšeli? Víte,  k čemu slouží a jak funguje? Dětská bible není jednotná. To znamená, že na světě existuje spoustu provedení a vydání. Je pro malé a menší děti a cílem je ukázat jim, že Bůh existuje, jak vznikl svět a tak dále. A právě dětská Bible je udělaná tak, aby neobsahovala příliš mnoho informací a nebyla rozsáhlá, naopak je stručná, čtivé a jasná, aby ji děti dobře pochopily, jsou v ní obsaženy samozřejmě i obrázky. Někdo z dětí ji měl příležitost si přečíst, někdo ne.
 
detska-bible
 
Dětská bible? (Zdroj fotky: Freepik.com)
 
To také asi hodně záleží na tom, jestli dítě má rodiče věřící, nebo nevěřící. Pravděpodobnost, že v rodině věřících si prohlédne dítě dětskou Bibli, je mnohem větší a vyšší, než v té nevěřící. Samozřejmě tomu nemusí být vždy tak a můžou se najít i výjimky. Věřící rodiče se většinou snaží učit a vést odmala k víře, jakou mají oni, takže dítě je v dospělosti automaticky stejně věřící jako oni.
 
Pokud ale dítě nechce přijmout jejich víru, do ničeho by ho rozhodně neměli nutit. Znám rodiče a případy, kdy svoje dítě do jejich víry vyloženě nutí a to podle mě není vůbec dobře. Naopak je dobré dítěti ukázat jejich víru, co je v jejich víře důležité, jak podle jejich víry vznikl svět a co má na starosti Bůh, ale rozhodnutí bych nechala čistě na něm.
 

hracky-pro-deti

Je totiž každého věc, jestli bude věřit křesťanství, Islámu, nebo buddhismu - to už jsme se ale dostali úplně jinam. A kde takovou dětskou Bibli sehnat? Myslím si, že dětskou Bibli budou mít jednoznačně v každém knihkupectví.

A když ne, stačí zabrouzdat na internet a najít si nějaký internetový e-shop, kde ji prodávají. Stoprocentně ji v dnešní době na internetu najdete, protože na internetu je dnes umístěno téměř všechno a je na něm neskutečný počet internetových e-shopů, mezi kterými můžete vybírat a zakoupit si ji.
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si hračky pro děti:

Pokračujte v čtení blogu: