UPOZORNĚNÍ: Objednávky se zbožím od značky Housedecor budou mít z logistických důvodů 5 denní zpoždění.

Dětský pokoj a inspirace

Království pro vaše děti by mělo být tou nejvymazlenější místností v celém domově. Nejedná se jen o místo, kde bude spát, ale také o pokoj kde se bude učit, hrát si či relaxovat. Důležité je rozdělit pokoj tak, aby mělo dítě jasně dáno co v jaké části bude dělat. Nemělo by tedy psát úkoly v posteli nebo si hrát u pracovního stolu. Dětská postel by měla být v nejklidnějším rohu místnosti, kde netáhne a není poblíž topení, které vysušuje sliznice a při zapnutí není ideálním blízkým společníkem pro spánek. Samozřejmostí je také rozdělení barev a nábytku tak, aby nebyly syté křiklavé barvy v klidové části.

detsky-pokojik

 Dětské pokoje: Inspirace fotografie (Zdroj fotky: Freepik.com)

Dětský pokoj pro holku inspirace

Zařizujete-li pokoj pro dceru bude pro vás klíčové sladit detaily. Dívky si ve většině případů potrpí na malé správně sladěné věci. Barevné kombinace, které jsou v současné době u děvčat nejoblíbenější jsou růžová a šedá, fialová a bílá nebo zelená a černá. Jestliže pořídíte polštáře se třpytivým povlakem nebo chlupatou deku, nešlápnete vedle. Originální budou také fototapety, které jsou v současné době velmi oblíbené. Můžete sáhnout po neutrálním obrazu, který bude vhodný pro malé i velké slečny. Mějte však na paměti, že pro vysněný dívčí pokoj je jednotný styl klíčový. Jestliže máte starší dceru, která si bude moct vybrat, jaký styl ve svém pokojíčku zvolí, máte napůl vyhráno. Dcera má určitě jasně danou představu o tom, jak by měl její pokoj vypadat. Vy už jen doladíte správné postavení nábytku. Nezapomínejte, že hodně záleží na praktičnosti a funkčnosti vybavení. Dovolte jí vytvořit si své útočiště, kam budete chodit jen vyjímečně. Dejte jí prostor pro seberealizaci a odměnou vám bude šťastné dítě.

Dětský pokoj pro kluka inspirace

U rodičů chlapců je to ovšem trochu jinak. Chlapci si nepotrpí na detailech, ale na funkčnosti a na jednoduchosti. Ať už je kluk velký nebo malý, chce mít především všechno po ruce a nemít zbytečný nábytek. Vyladěnými detaily si jej také nezískáte. Samozřejmě můžete jeho pokoj vymalovat do jedné barvy a sladit detaily, ale mnoho kluků toto neocení. Je bude zajímat jen několik věcí a to je postel, jestli bude místo na počítač a zda bude mít možnost zavřít se a nerušeně hrát hry nebo spát. Menší chlapci ocení plakáty či tapety svých superhrdinů nebo oblíbených postav z filmů. Nebraňte jim vyzdobit si stěnu, uvidíte, že to nebude tak zlé. A jaké barvy kluci preferují? Nemusíte vymýšlet kombinace, tak jako je tomu u dětských pokojíků pro holčičky. Máte dvě možnosti, buďto zůstat u klasické bílé a jen doplnit pár plakáty či jednoduchou tapetou nebo zkusit kombinaci dvou barev, jako je třeba zelená a šedá, modrá a bílá nebo béžová a hnědá. Jak už jsme ale psali, kluci spíše ocení praktičnost.

Dětský pokoj pro dvě děti inspirace

Co dělat v případě, že máte doma kluka i holku? Nemůžete nebo je nechcete rozdělit a potřebujete vytvořit dětský pokoj tak, aby se trefil do vkusu obou dětí? Nebudeme lhát, vytvořit pokojíček tak, aby se líbil zároveň dívce i chlapci je tvrdý oříšek. Čím menší děti, tím snadnější kombinace, protože stačí dát nad každou postel oblíbeného superhrdinu nebo pohádkovou postavu a máte vyhráno. Pokud jsou ovšem vaše děti v pubertálním věku, je nejjednodušší cestou zeptat se jich, jak by si pokoj představovali. Zkuste pokoj rozdělit tak, aby měly děti alespoň malé soukromí. Pokud je to jen trochu možné, dejte postele tak, aby byly co nejdál nebo je odděloval kus nábytku. Každý teenager chce mít soukromí, u sourozenců odlišných pohlaví to platí dvojnásob. Co napsat na závěr? Vy nejlépe znáte své děti, proto jim vytvořte pokoj tak, aby se líbil především jim. Dětská nefalšovaná radost z pokojíčku, který bude jejich útočištěm bude pro vás k nezaplacení.

Autoři a partneři článku: Dovido