UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Hlídání dětí?

Sehnat hlídání dětí je někdy pro maminky opravdu obtížné. Proto existuje skvělá služba, která je dnes rozšířená po celém světě - hlídání dětí.
 
hlidani-deti
 
Agentura hlídání dětí (Zdroj fotky: Freepik.com)
 

Výhody hlídání dětí

V Anglii se tato služba nazývá au-pair a vykonává ji většinou žena, která dítě hlídá místo rodičů po dobu jejich nepřítomnosti (například rodiče jsou pracovně velmi vytížení a zrovna nemají čas, nebo si chtějí občas někam vyjít a bez au-pair by to bylo jen těžko možné, jak už jsem tady zmiňovala výše).

Hlídání dětí s sebou může přinášet jak výhody, tak i nevýhody. Tak například výhoda spočívá v tom, že pokud na sebe vzájemně s manželem nemáte moc času a máte například krizi ve vztahu, dá se to z části napravit tím, že si najmete au-pair (v České republice "hlídačku" dětí).
 
Tím můžete vyřešit nepříjemnou věc; budete mít na sebe s manželem více času a máte hlídání například na dvě hodiny, kdy jste úplně sami bez dítěte (zvlášť pokud máte dítě,  které je ještě menší, tak je nesmysl chodit s ním do restaurace).
 

hracky-pro-deti

Nevýhodou pro někoho může být, že za hlídání se jako za každou jinou službu musí zaplatit. Rozhodně je lepší, pokud si nemusíte najímat chůvu a máte například babičku, která dítě pohlídá, ale pokud ji nemáte a chcete mít chvíli čas sama/sami pro sebe, služby chůvy se hodí. Rozhodně není přípustné, aby dítě bylo samo doma.
 
Dítě vyžaduje pořád nějakou péči, zvláště když je ještě menší, to ale neznamená, že i pětileté dítě může být doma samotné, to v žádném případě. Mohlo by se něco stát po dobu vaší nepřítomnosti, když byste nebyli doma - a myslím, že takový risk nebude žádný rodič podstupovat.
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si hračky pro děti:

Pokračujte v čtení blogu: