Hlídání dětí?

Hlídání dětí je někdy pro maminky opravdu obtížné. A když si chtějí občas někam vyrazit a nemají nikoho, kdo by jim jejich dítě pohlídal, je to opravdu těžké a snadno se tak skloubí rodina a občasné návštěvy restaurací, či něco podobného. Proto existuje skvělá služba, která je dnes rozšířená po celém světě.
 
hlidani-deti
 
Hlídání dětí? (Zdroj fotky: Freepik.com)
 
V Anglii se nazývá au-pair a je to většinou žena, která dítě hlídá místo rodičů po dobu jejich nepřítomnosti (například rodiče jsou pracovně oba velmi vytížení a zrovna nemají čas, nebo si chtějí občas někam vyjít a bez au-pair by to bylo jen těžko možné, jak už jsem tady zmiňovala výše).

Hlídání dětí s sebou může přinášet jak výhody, tak i nevýhody. Tak například výhoda spočívá v tom, že pokud na sebe vzájemně s manželem nemáte moc času a máte například krizi ve vztahu, dá se to z části napravit tím, že si najmete au-pair (v České republice "hlídačku" dětí). Tím můžete vyřešit nepříjemnou věc; budete mít na sebe s manželem více času a máte hlídání například na dvě hodiny, kdy jste úplně sami bez dítěte (zvlášť pokud máte dítě,  které je ještě menší, tak je nesmysl chodit s ním do restaurace).
 
Nevýhoda například pro někoho může být i to, že za hlídání si jako za každou službu v dnešní době musí zaplatit). Rozhodně je lepší, pokud si nemusíte najímat chůvu a máte například babičku, která dítě pohlídá, ale pokud ji nemáte a chcete mít chvíli čas sama/sami pro sebe, najmout byste si ji měli. Rozhodně není přípustné, aby dítě bylo samo doma. Dítě vyžaduje pořád nějakou péči, zvláště když je ještě menší, to ale neznamená, že i pětiroční dítě může být doma samotné, ani to nejde. Mohlo by se něco stát po dobu vaší nepřítomnosti, když byste nebyli doma - a myslím, že takový risk nebude žádný rodič akceptovat a ani žádný rodič dítě samotné určitě nenechá, takže je to v pořádku. 
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si na Dudlu hračky pro děti:

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení