UPOZORNĚNÍ: Objednávky se zbožím od značky Housedecor budou mít z logistických důvodů 5 denní zpoždění.

Muzikál pro děti?

Česká scéna má ve svém repertoáru dlouhou řadu muzikálů. Většina z nich je sice primárně určena dospělým nebo starším dětem, ale najdou se i takové muzikály, které budou bavit i malé děti. Společně si tak celá rodina můžete užít pořádnou dávkou kultury a navštívit některé z divadel po celé České republice, které si ve své nabídce přichystaly právě muzikály pro děti. Na který se tedy můžete s vašimi ratolestmi vypravit?

muzikal-pro-deti

Muzikál pro děti (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jedním z muzikálů pro děti, který můžete shlédnout v pražském Hudebním divadle v Karlíne je Kapka medu pro Verunku. Tento výpravný muzikál pojednává o lásce a přátelství a odehrává se na pohádkovém ostrově. Uslyšíte tak třech královstvích s názvy Popelkov, Honzovsko a Zlatovláskov. Tento muzikál je i tak trochu poučný a děti se tak dozví, co není vhodné pro životní prostředí a jak o něj co nejlépe pečovat. Jak nakonec všechno dopadne a jestli zdravý rozum zvítězí už se dozvíte v divadle.

Děti malé i velké zaujme i další muzikál Čarodějka, který vypráví o čarodějích a čarodějkách z pohádkové země. Předlohou tomuto muzikálu byla kniha s názvem Čaroděj ze Země Oz. Děti i dospělí se mohou těšit na fantastickou podívanou a nevšední kulturní zážitek.

Filmem Ať žijí duchové se pak inspiroval další z dětských muzikálů se stejnojmenným názvem. Je plný známých písniček od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Těšit se můžete na tajemná kouzla nebo zpívající a tancující loutky. A chybět samozřejmě nesmí ani duchové.

Další z muzikálů, které jsou zajímavé pro děti se neodehrávají na divadelních prknech, ale ledě. Shlédnout tak můžete fantastické a dech beroucí představení jako například Sněhurka na ledě, Popelka na ledě, Ledové království a spoustu dalších. Tato představení na první pohled zaujmou krasobruslařskými výkony, úchvatnými kostýmy a pěveckými výkony účinkujících.  

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková