UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Muzikál pro děti?

Česká scéna má ve svém repertoáru mnoho oblíbených muzikálů. Většina z nich je sice primárně určena dospělým nebo starším dětem, ale najdou se i takové muzikály, které budou bavit i malé děti. Společně si tak celá rodina můžete užít pořádnou dávkou kultury a navštívit některé z divadel po celé České republice, které si ve své nabídce přichystaly právě muzikály pro děti. Na který se tedy můžete s vašimi ratolestmi vypravit?

muzikal-pro-deti

Konkurz do muzikálu pro děti? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Muzikály vhodné pro děti

  1. Kapka medu pro Verunku

    Jedním z muzikálů pro děti, který můžete zhlédnout v pražském Hudebním divadle Karlín je Kapka medu pro Verunku. Tento výpravný muzikál pojednává o lásce a přátelství a odehrává se na pohádkovém ostrově. Uslyšíte o třech královstvích s názvy Popelkov, Honzovsko a Zlatovláskov. Tento muzikál je i navíc poučný a děti se tak dozví, co není vhodné pro životní prostředí a jak o něj co nejlépe pečovat. Jak nakonec všechno dopadne a jestli zdravý rozum zvítězí, to se dozvíte v divadle.

  2. Čarodějka

    Děti malé i velké zaujme i další český muzikál Čarodějka. Ten vypráví o čarodějích a čarodějkách z pohádkové země. Předlohou tomuto muzikálu byla kniha s názvem Čaroděj ze Země Oz. Děti i dospělí se mohou těšit na fantastickou podívanou a nevšední kulturní zážitek.

  3. Ať žijí duchové!

    Filmem Ať žijí duchové se pak inspiroval další z dětských muzikálů se stejnojmenným názvem. Je plný známých písniček od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Těšit se můžete na tajemná kouzla nebo zpívající a tancující loutky. A chybět samozřejmě nesmí ani duchové.

hracky-pro-deti

Muzikály na ledě

Další z muzikálů, které jsou zajímavé pro děti, se neodehrávají na divadelních prknech, ale na ledě. Shlédnout tak můžete fantastické a dech beroucí představení jako například Sněhurka na ledě, Popelka na ledě, Ledové království a spoustu dalších. Tato představení na první pohled zaujmou krasobruslařskými výkony, úchvatnými kostýmy a pěveckými výkony účinkujících.  

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si hračky pro děti:

Pokračujte v čtení blogu: