UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Dámské šály

Dámská šála

Již ve starověku nalezneme první zmínky o šálách, kterými se lidé zahřívali, případně chránili před sluncem. Původní využití šál a šátků spočívalo v tepelném komfortu. Není nic krásnějšího, než se zachumlat do hřejivé šály, když venku vane silný vítr nebo padá hustý sníh. Je příjemné za horkých letních dnů ochránit svou pokožku lehkým šálem, a vyhnout se tak nechtěným spáleninám.

Postupem času se však z této ryze praktické pomůcky stal spíše módní doplněk. Často vidím v zimě slečny či ženy, které mají šálu nonšalantně omotanou, aniž by jim pořádně zakrývala krk. Přitažlivý způsob vázání stojí za tu trochu zimy, když vidíte obdivné pohledy kolemjdoucích. I v kanceláři, na úřadě či v obchodním centru můžete pozorovat módní přehlídku šál. Jedná se o doplněk, podobně jako náramek nebo náušnice. Barevně zvýrazní nebo doplní vaše oblečení, a často tak za pár korun máte k dispozici nepřebernou škálu kombinací. I jednoduché tričko a džíny vypadají najednou jako ten nejpromyšlenější outfit. Jednobarevné šaty, doplněné o boty, šálu a pokrývku hlavy ve stejné barvě, vypadají úžasně a velmi stylově.

Tento kousek látky či pleteniny vám navíc dobře poslouží také k jiným účelům. Zvláště maminkám doporučuji mít větší šálu či pléd po ruce. Perfektně totiž zastoupí deku pro miminko nebo s ní zastíníte kočárek v teplejších dnech. Sama šálu vozím v autě jako součást krabičky poslední záchrany. V případě potřeby ji přehodím přes sebe či děti. Často se mi také stane, že se nečekaně zdržíme na hřišti nebo návštěvě. Pak mě tato šikovná pomocnice zachrání od nepříjemné rýmy.

Šála je také velmi vděčný dárek, kterým většinou nic nepokazíte. Pokud znáte alespoň základní vkus obdarovaného, bude mít určitě z tohoto doplňku radost. Pokud si nejste jisti, můžete vybrat kousek v neutrální barvě. A hlavně si nemusíte dělat starosti se správnou velikostí. Jde jednoduše o univerzální doplněk, který jen tak nevyjde z módy.

Pro Dudlu napsala: Martina Velecká