UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Šperkovnice

Dětská šperkovnice

Šperky jsou součástí života každé ženy. A protože pro nás mají většinou velmi vysokou hodnotu spojenou často s tím, kdo nám je daroval, je třeba je mít bezpečně uložené. K tomu už od dávných časů slouží šperkovnice. Dříve se dědily z generace na generaci a platily za cennost, kterou si mohli dovolit pouze movitější lidé. Často byly vykládány drahými kameny a na jejich výrobu se používaly drahé dřevěné materiály. Dnes už si však alespoň malou šperkovnici může dovolit každý. A je důležité, aby svou šperkovnici měly i malé parádnice. Pokud tedy váháte, jaký dárek pro malou princeznu pořídit, šperkovnice je ta pravá volba. A pokud chcete něco speciálního, zvolte takovou, u které je součástí i hrací mechanismus. Je totiž neskutečně kouzelné, když při otevírání skříňky s malými poklady hraje příjemná melodie. A co teprve když v ní tančí malá baletka. Takový dárek rozzáří oči každé malé holčičce.


Jako malá jsem si na šperkách zakládala mnohem více než dnes. Měla jsem spousty krásných prstýnků, náramků i řetízků. K Vánocům jsem si jeden rok dokonce přála velkou sadu korálku, ze kterých jsem vyráběla náramky pro sebe i všechny, které jsem měla ráda. A dětskou šperkovnici, v níž jsem vše měla uložené, mám spolu se všemi poklady schovanou dodnes. Je v ní totiž tolik nostalgie. Třeba prstýnek od mého prvního ctitele ze školky. Je sice plastový a celý oprýskaný, ale pro mě má nevyčíslitelnou hodnotu. Stejně tak malý stříbrný náramek, který jsem dostala od milované babičky. A co teprve řetízek koupený na překrásné dovolené, kde jsem byla s rodiči. Každý předmět má svůj jedinečný příběh. Šperkovnice jednoduše uchovávají mnoho cenností a proto je třeba si je patřičně hýčkat. Každý šperk určený pro Vaší princeznu pečlivě uchovávejte, protože jednou z toho bude sbírka nádherných vzpomínek.

Ze života maminky: Karolína Tomášková

obleceni-sperky-bbb-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky