Dětské hřebeny

4 položek celkem
Kartáček a hřebínek s přírodním vlasem Akuku - modrá
85 Kč

Kartáček a hřebínek s přírodním vlasem Akuku. Vyrobeno bez BPA. Rozměry: hřebínek: cca 11 cm, kartáček: cca 15 cm. Vhodné pro děti od narození.

Kód: DS90604997
Kartáček a hřebínek s přírodním vlasem Akuku sova - bílá
95 Kč

Kartáček a hřebínek s přírodním vlasem Akuku. Vyrobeno bez BPA. Rozměry: hřebínek: cca 11 cm, kartáček: cca 15 cm. Vhodné pro děti od narození.

Kód: DS30135579
Petit Collage Dětský kartáč medvídek
284 Kč

Rozměry: 16,5x7x2,5 cm Věk: 0m+ Materiál: 100% FSC dřevo, měkké štětiny

Kód: DS65279249
Lottie Kartáč na vlasy s doplňky
332 Kč

Věk: 3+

Kód: DS98850694

Dětský hřeben na vlasy

Kudrnaté, rovné, vlnité, zrzavé, blonďaté i brunet kadeře, pro všechny se hodí dětské hřebeny. Rozčesané a nezacuchané vlásky jsou totiž známkou civilizace a odlišují našince od divoženek, lesních mužů, skřítků, vlkodlaků a yettiho. Nic proti srsti, hlavně když je čistá a vyčesaná! Vždyť i kočičky si svoji srst učesávají a rovnají, někdy i desetkrát denně. A jaká jsou to vznešená, královská zvířátka. Ať už vám na hlavě (a hrudi) raší cokoliv, zkrátka si to zaslouží dostatečnou pozornost a péči. Jistě, bahenní koupele jsou taky dobrá alternativa k péči o ochlupení, ale jemný a kvalitní hřeben zkrátka nic nenahradí. Vždyť první kostěné hřebínky se našly už v mezolitu, střední době kamenné asi 10 000 let př.n.l.! A jejich bohatá historie zde ani zdaleka nekončí. Další nálezy známe z egyptské Nakády asi 4000 př.n.l., kde se našly slonovinové a želvovinové hřebeny.

Ve starověku se objevily hřebeny bronzové nebo ze vzácných dřev jako byl eben. Začaly se vyrábět i hřebeny oboustranné. A dokonce i Vikingové považovali hřeben za tak důležitý nástroj, že si jej brali s sebou do hrobu. Zdálo by se, že hřebeny jsou typické pro evropskou kulturu, ale opak je pravdou. V Číně a Japonsku byly již od počátku hřebeny tak oblíbenou ozdobou, že je ve vlasech nosily nejen ženy, ale i muži! Američtí indiáni zase měli zálibu v hřebenech z dřeva a kostí. Zkrátka jde o jednu z nejstarších a globálně nejrozšířenějších zkrašlovacích pomůcek na světě. Kdo má vlasy, má i hřeben. Přidejte se i vy k trendu, který spojuje všechny civilizace a vypěstujte ve svém potomkovi uctivý a pozitivní vztah k této jedinečné tradici. Přestože již dávno nepatří hřeben mezi luxusní zboží a je vyráběn z levných neekologických materiálů, stále je na mnoha místech synonymem vyvinuté společnosti. A tou my bezpochyby jsme.

Pro Dudlu psala maminka: Dana KH

Víte, že když zakoupíte hřebínek na Dudlu.cz, tak tím podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás hřeben pro děti nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když nám nemocné děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

detske-hrebeny-dudlu

 

Vyberte si na Dudlu těhotenské, kojenecké a dětské zboží:

 

Přečtěte si tematické články z blogu: