UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Péče o vlasy

Pro vlasy

Péče o vlasy. Co si pod tímto pojmem lze představit a uvědomit? Snad nejprve to, že o svoje vlasy bychom se měli starat v případě, ať už je máme krátké, nebo dlouhé. A to platí dvojnásobně v případě dlouhých vlasů, protože delší vlasy samozřejmě vyžadují i větší péči, což je logické. 

Typy vlasů můžeme rozdělit:
  • podle délky: dlouhé, krátké
  • barvy: hnědá, blond, černá
  • tvaru: rovné, kudrnaté, vlnité
A paradoxem je, že většina lidí by chtěla mít přesně takové vlasy, které má někdo jiný. Jen zřídkakdy totiž najdete člověka, který by byl spokojený jak se svým tvarem, barvou i délkou vlasů. Teď si pojďme ale říct, jak moc důležité je se o naše vlasy starat. Zejména v případě dlouhých vlasů bychom péči měli věnovat zvýšenou pozornost a to následujícími věcmi:

Každý den si vlasy pravidelně rozčesávat (protože jinak budou zacuchané a budou vznikat dredy, které poté už nejdou rozčesat. Vhodné je si koupit takový ten kondicionér na rozčesávání vlasů, který můžete ponechat ve vlasech a nemusíte si ho umývat (pomůže vám vlasy nádherně rozčesat a práce s nimi je opravdu snadnější).

Mytí vlasů: ani příliš časté, ani mytí jednou za 15 dní vlasům neprospívá. Ideální je mýt si vlasy obden. Záleží zase i na tom, jak moc se vám vlasy mastí. To v roli pečování o vlasy může hrát také podstatnou roli. Pokud se vám vlasty často mastí, je dobrým řešením koupit si šampón proti tomu, aby se vám vlasy tolik mastily. Mnohdy v tomto tyto šampony dokážou hodně pomoct.

Zkrácení konečků: toto je hodně diskutabilní téma mezi ženami. Jak to tedy vlastně je? Pravda je taková, že čím delší máme vlasy, tím bychom měli dbát na to, abychom si alespoň jednou za čas nechali zkrátit konečky vlasů. Proč? Protože po období léta většinou bývají roztřepené a zastřihnutí způsobí opětovnou výživu a růst vlasů. 
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Prohlédněte si kompletní nabídku gadgetů:

Víte, že nákupem péče o vlasy na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás nic pro péči o vlasy nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

detske-hrebeny-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články zPro maminky a tatínky