Dětské teploměry

7 položek celkem
Dětský teploměr do vaničky Akuku
od 75 Kč

Plovoucí dětský teploměr do vaničky Akuku. Díky velké stupnici lze zjistit hodnotu teploty. Neobsahuje rtuť.

Kód: DS17708885
Dětský teploměr do vaničky Akuku
65 Kč

Plovoucí dětský teploměr do vaničky Akuku. Díky velké stupnici lze zjistit hodnotu teploty. Neobsahuje rtuť.

Kód: DS94185082
Digitální teploměr s měkkou koncovkou Baby Ono - modrá
119 Kč

Digitální teploměr BabyOno umožňuje velmi rychlé, přesné a bezpečné měření teploty. Výsledek – konec měření je signalizován zvukem po uplynutí asi 1 minuty. Rozsah měření: 32 až...

Kód: DS98758543
Bezdotykový teploměr Baby Ono - bílá
769 Kč

Bezkontaktní teploměr Babyono se používá k měření teploty těla nasměrováním teploměru na čelo. Funkce: - určen k měření teploty lidského těla ve vzálenosti 0-3 cm od čela -...

Kód: DS58825285
Dětský bezdotykový teploměr NUK Flash - bílá  + Dárek zdarma
1 224 Kč

Dětský bezdotykový teploměr NUK FLASH. Bezdotykové měření na čele po dobu 1 vteřiny (max. 3 cm od středu čela). Měření je snadné a rychlé, což je velmi praktické při malých...

Kód: DS31329174
Skleněný teploměr Galileo
503 Kč

Skleněný teploměr Galileo, Výška: cca. 28 cm, v dárkové krabičce

Kód: DS68691411
Dřevěný teploměr komfortu - velký  + Dárek zdarma
1 114 Kč

Komfortní teploměr Vám pomůže v domácnosti udržovat příjemnou atmosféru. Svým designem připomíná například starší barometr a ukáže Vám teplotu spolu s vlhkostí. Ručičky ukazují...

Kód: DS67496031

Teploměry pro děti

Teplíčko a bublinky. Říkáte si, že máte všechno koupené pro nově příchozí miminko. Máte přebalovací pult, postýlku, povlečení a mantinel v postýlce, první oblečení, vaničku a kosmetiku. Ale najednou kliknete na stránku s teploměry a nevidíte důvod, proč je teploměr do vody důležitý ve vaší výbavičce. Vždyť to “odhadnete”, ne? Nebo si říkáte, mám starý teploměr. Ten stačí. Pojďme si přečíst pár řádků o dětských teploměrech a jejich úloze.

Teplota vody ve vaničce. Nebavíme se tu o teploměrech, které měří teplotu těla, ale o teploměrech, které používáme pro správnou teplotu v místnosti nebo vaničce při koupání miminka. Světe div se, i to je důležité mít pod kontrolou. Je těžké na dotek posoudit, zda je teplota vody pro vaše dítě bezpečná, a teď přicházejí na scénu dětské teploměry. Klíčovým prvkem dětského vybavení je teploměr do vany, který vám dá vědět, zda je teplota vody bezpečná. Můžete namáčet, lokty, prsty, zápěstí a zkoušet jiné babské rady, nebo jednoduše ponořit teploměr a vidět na vlastní oči, jaká teplota ve vodě je.

A jaká teplota vody je ta správná? Ideální teplota pro dětskou koupel je kolem 36-38 °C, což je teplota těla. Voda by neměla být prostě horká, ale ani studená. Je dobré nejprve napustit studenou vodu, přidat horkou vodu, a poté ji dobře promíchat, aby se zajistilo, že nebudou žádná horká místa. Je také důležité nevkládat dítě do koupele, když voda ještě teče, protože se teplota může rychle měnit. Nikdy nenechávejte dítě ve vaně bez dozoru, ani na vteřinu, i když je ve vaně starší dítě nebo používáte sedačku. Teploměry volte takové, aby se dětem líbily, aby byly veselé a mohli si s nimi i hrát. Najdete třeba teploměry ve tvaru lodičky, rybky nebo žirafy.

Množství vody si také hlídejte. U novorozenců a kojenců do šesti měsíců by měla být voda asi pět centimetrů hluboká, nebo spíše tak, aby voda dosahovala k ramínkům. U starších dětí a dětí by vana neměla být vyšší než pas, samozřejmě, když sedí.

Mazleníčko. Koupání se dětským teploměrem změní v příjemný rituál a nemusíte mít strach, jestli není voda příliš chladná nebo teplá. Teplotu si nehlídejte jen ve vaně, ale i v mísnosti, kde dítě koupete. Po koupání musí být příjemná teplota. Nastane otírání ručníkem, mazání, masírování a mazlení, to jsou samozřejmě nejdůležitější minuty v celém koupacím rituálu. Měřte i teplotu v místnosti, aby jste měli komfort a příjemnou atmosféru.

Pro Dudlu sepsala maminka: Kim Černá

Víte, že nákupem teploměru pro děti na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás dětský teploměr nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když nám nemocné děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.