UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Teploměr

Teploměry

Nedávno jsem viděla na internetu vtipný obrázek ilustrující, jak vypadá lékárnička bezdětného a člověka s dětmi. U bezdětného se někde v šuplíku válí Ibalgin a šumák na kocovinu. U rodičů malých dětí pak 50 lahviček, sirupů, tobolek a čípků na prdíky, průjmíky, bolístky a bebíčka… Nebudu lhát, odpovídá to i naší realitě po narození dcery. Kromě všech možných i nemožných léků se u nás doma postupně objevily teploměry, o jejichž existenci jsem dříve neměla ani tušení.

První teploměr doporučovaný do výbavy pro dítě je teploměr do vaničky. Přišel mi zbytečný, proto jsem ho nepořizovala. Pak ale přišly dohady s manželem, jestli ta voda je moc nebo málo horká a manžel ho jednou na nákupu koupil. Za ten klid těch pár korun stálo a ze zvyku ho do koupele používám dodnes.

Další teploměr, který jsme si pořídili úplně nesouvisí s dítětem, i když i pro něj ho využíváme. Je to teplotní sonda do trouby. S manželem milujeme steaky a maso, takže je to pro nás milý pomocník. Už žádné zklamání při rozkrojení na talíři, že buď je krve moc, nebo je maso „domrtva“.

Základ byl klasický digitální teploměr s měkkou špičkou. Je to prý součást povinné základní výbavy všech prvorodičů. Není špatný, to vůbec. Ale vzhledem k tomu, že v prvním roce chodí děti na očkování snad každý měsíc a po očkování často přichází teplota, byl u nás celkem v permanenci. Po tom prvním roce však přestalo být reálné měřit dítěti teplotu v konečníku nebo kdekoliv jinde bez toho, aby si sousedi mysleli, že z ní zase vymítáme ďábla. Proto jsme se rozhodli obětovat vyšší částku na bezdotykový teploměr.

Bezdotykový teploměr je momentálně náš oblíbenec. Používáme ho na dceru celkem pravidelně. Po očkování, když moc brečí, když se nám zdá apatická…Většinou zjistíme, že má 36, 6 °C a my jsme jen hysteričtí. V recenzích se člověk dočte, že měří často nesmysly, ale my si to s manželem nemyslíme. Zkoušeli jsme i porovnávat s výsledky z klasického teploměru a je to dost obdobné. Popravdě ani ty moderní digitální teploměry nejsou stoprocentně přesné.

Podle některých pediatrů jsou prostě nejlepší rtuťové rychloběžky, jenže ty už se neprodávají. Pokud jednu máte doma, máte vyhráno. Já jsem naši poslední rozbila už asi před dvaceti lety, takže máme smůlu. Používáme ho i pro sebe, když se necítíme dobře a nakonec by mohl nahradit všechny ostatní teploměry, protože umí měřit i teplotu vzduchu, jídla a vody.

Pro Dudlu sepsala: Lucie Hromádková

Prohlédněte si kompletní nabídku gadgetů:

Víte, že nákupem teploměru na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás teploměr nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

koupani-vana-bbb-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Rady a tipy pro kutily