Dětský mikroskop

2 položek celkem
Mikroskop dětský 100x,400x,1200x s doplňky na baterie 2 barvy Světlo
397 Kč

Vyberte si produkt Mikroskop dětský 100x,400x,1200x s doplňky na baterie 2 barvy Světlo, který udělá vám, či jako dárek druhému radost s orientačními parametry: Hračka, Dárek,...

Kód: DS29203210
Mikroskop baterie
Mikroskop baterie
Skladem (100 ks)
464 Kč

Prohlédněte si produkt Mikroskop baterie, který udělá vám, či jako dárek druhému radost s orientačními parametry: Hračka, Dárek, Kvalitní, Levné, Dítě, Black Friday, Den dětí,...

Kód: DS69168034

Dětské mikroskopy

Dětský mikroskop našel syn minulý rok pod vánočním stromečkem. Na začátku nejevil moc velké nadšení, ale od té doby, co jsme ho poprvé vyzkoušeli, ho využíváme při každé vhodné příležitosti. Tou jsou zejména návštěvy nejen dětských kamarádů, ale v podstatě kohokoliv z rodiny, neboť svět pod mikroskopem láká každého. Vzorků lze zkoumat nespočet, pozorovat zvětšeně se dá cokoliv, na co si vzpomenete. Kousíčky ledu, krystaly sněhu, kuličky máku, vlas, kousek listu. Zjara jsme pozorovali například semínka zeleniny, kterou jsem pak vysévala, zajímavé je také pozorovat kuchyňské koření. Třeba takové zrnko kmínu mělo velice překvapivou strukturu. Někdy na obraz pod mikroskopem doslova nevěřícně zíráme. Mikroskop tedy poskytuje nekonečnou a zábavnou aktivitu, při které si nezkušení pozorovatelé trénují i trpělivost – někdy totiž zejména pro dětská očička není snadné pořádně zaostřit a malý předmět v čočce hned najít. Dítě na začátku neví, kam se má dívat a co přesně má vidět, proto mu pomáhejte, aby ho to neodradilo. S povzbudivým tónem na techniku pohledu do mikroskopu za nedlouho přijde a naskytne se mu pohled na svět ze zcela jiné perspektivy.

Mikroskop podporujte dětskou zvídavost – nechte dítě samo vymyslet, co dalšího by chtělo zkoumat. Nebo to vymyslete za něj a nechce svého potomka hádat, na co se právě dívá. Děti mohou i soutěžit mezi sebou, kdo pozná nejvíce zkoumaných prvků. Jednotlivé vzorky se vkládají buď na sklíčko, které bývá součástí balení, nebo lze improvizovat pomocí papíru. Například krystal cukru jsme položili na čtvereček černého papíru.
Pokud chcete i vy podpořit zájem dětí o vědu a přírodu, zajímavým způsobem je zapojit do poznávání světa a dopřát jim vidět to, co je pouhým okem neviditelné, tak mikroskop je ten nejlepší způsob. A nutno dodat, že mikroskop není jen pro děti. Poskytne opravdu zajímavý pohled všem věkovým kategoriím.

Pro Dudlu napsala: Denisa Moravcová

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení