UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Dezinfekce

Dezinfekční přípravky

Kdyby se dnes znovu natáčela pohádka Byl jednou jeden král, zeptal by se pan král Marušky na obligátní otázku a ona by mu jistě odpověděla: „...mám Tě ráda jako dezinfekci na ruce!“. Podivil by se asi stejně jako vy před několika měsíci, ale věřím, že dnes by už vás to přinejmenším nepřekvapilo! Nikoliv sůl, kterou výživoví odborníci stále častěji doporučují omezovat, nýbrž dezinfekce na ruce - ta teď nesmí chybět vůbec nikde.

Je úplně všude. Ve fitku, před potravinovým obchodem, v kině. Chtějí ji všichni. A kdo říká že ne, potají si v kabelce na WC matlá ruce bezbarvou tekutinou. Ještě před čtvrt rokem tomu ale tak nebylo. Zdálo se, že po vyhlášení krizového stavu na takový nápor poptávky nebyl nikdo z obchodníků připravený. Na malém městě, kde žiju, se dezinfekce chtiví zákazníci postavili do první bojové linie a zaútočili na velkosklad kosmetiky, který nedokázal takovému „blitzkriegu“ dlouho odolávat a brzy kapituloval vyhlášením čekací listiny.

Být to za minulého režimu, prodávala by se dezinfekce za bony. Protože ale máme tržní kapitalismus, vycítilo pár jedinců příležitost a včas nasyslené zásoby prodávali na černém trhu s nadpozemskou marží tak vysokou, že se za tento obchod jistě musí dostat na titulní stránku časopisu Forbes.

Že bude dezinfekce prvních pár týdnů od propuknutí pandemie komoditou srovnatelnou se slonovinovým práškem, jsem pochopila den před vyhlášením prvních antipandemických opatření. Tak například můj šéf si ode mě půjčil dezinfekční gel, dezinfekci ploch a zčistajasna zmizel. Asi po hodině vyhlásil celoplošný homeoffice, takže už jsem do dnešního dne neviděla fyzicky ani jeho, ani tu dezinfekci. Pokud tyto řádky, někdy bude číst, chci, aby věděl, že jsem mu už odpustila.

No ale teď už vážně! Čistota je opravdu půl zdraví a dnes už si tyto nenahraditelné pomocníky pro boj s viry a bakteriemi můžeme opět v klidu a míru dopřávat téměř neomezeně. Aby byl celý proces efektivní, je dobré si připomenout, že dezinfekce hrozně moc vysušuje ruce. Myslím, že jsem nebyla jediná, kdo se po prvním týdnu zhrozil, že jeho čistoskvoucí dlaně připomínají ukázku z filmu Živí mrtví. Proto si přibalte ke každé dezinfekci i hydratační krém a používejte v pořadí – dezinfekce – krém – dezinfekce, a to pořád dokola, dokud viry a lišej na rukou neporazíme!

Za vaší zodpovědnost a zájem o zdraví vám prozradím zlepšovák. Na těchto stránkách seženete super ždímadlo tuby na krém, které vás podrží v těžkých chvílích, kdy nečekaně zjistíte, že vám její obsah dochází. Nejen, že vypadá cool, ale navíc vám připomene fakt, že když už se opravdu cítíte na dně, je tu pomyslná kapka naděje. Nebo aspoň krému. Hlavní je, udržet si v těžkých časech optimismus. Ten je vedle dezinfekce opravdu nad zlato!

Pro Dudlu sepsala maminka: Petra Růžičková (SvětPodlePetry.com)

Prohlédněte si kompletní nabídku gadgetů:

Víte, že nákupem dezinfekce na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás desinfekci nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

kresleni-koupelna-zachod-pracka

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Rady a tipy pro kutily