UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je bankovní záruka?

Máme zde krásné finanční téma, které se stalo u nás velmi oblíbené. Bankovní záruka je písemné prohlášení banky o uspokojení věřitele. A to do výše určité peněžní částky. Samozřejmě, že je to na základě obsahu záruční listiny, pokud dlužník nesplní své závazky nebo se nesplní jiné podmínky, které jsou stanovené v této listině. Můžeme tedy uvést příklady, opět pro naši lepší představu, které jsou Platební záruky.

co-je-bankovni-zaruka

 (Zdroj fotky: Freepik.com)

  1.  Nájemné, faktury
  2.  Spotřební daň
  3.  Splátky apod.


Neplatební záruky máme:

  1.  Vrácení akontace
  2.  Záruční doba
  3.  Kvalitní splnění smlouvy atd.

Velkou výhodou bankovních záruk je to, že je to jistota pro věřitele. Jen si to představte. Budete najednou v roli věřitele tedy člověka, který půjčí někomu své těžce vydělané peníze, protože je to třeba kamarád a věříte mu. Jenomže co najednou dělat, když on není schopen vám peníze do určité doby splatit nebo snad dokonce si to rozmyslel, a peníze vám nechce vrátit? Máte od něj podepsaný nějaký papír, který to tak ztvrzuje, že jste mu peníze vydali, a on by vám je měl vrátit? Pokud ne, tak to není kamarád a vy jste se nechal slušně nachytat.

Možnost, jak z dané osoby dostat peníze je v současné situaci jen a jen na vás. Samozřejmě, že v mezích zákona. Jenomže pokud nemáte v ruce nic, je to tedy navíc tvrzení proti tvrzení. Proto si předem dobře rozmyslete, komu budete své finance půjčovat. Je pravda, že mezi kamarády by se nemělo půjčovat, protože to do budoucna může nadělat veliké nepříjemnosti. V současné době je mnoho dlužníků, kteří se později dostávají do dluhů, a jakmile nejsou schopni splácet podají návrh na insolvenci. Předchází tedy takové situaci, kdy k vám domů přijde exekutor a sdělí vám informaci o tom, že vám bude zabaven majetek, protože máte velké dluhy, které nesplácíte. To nechce nikdo z nás.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: