Co je Brutto a Netto cena?

Stále tápete v tomto názvosloví? Kolegové se u vás v práci neustále baví o Brutto a Netto ceně, a vám je až trapné se jich na to zeptat, protože nevíte která bije? Nemusíte se ničeho bát, protože my vám to vysvětlíme. Brutto zjednodušeně pro nás laiky můžeme tedy zmínit tzv. hrubá cena výrobku nebo se také může jednat i o mzdu. Oproti tomu Netto je čistá, tedy jak jsme zmínili mzda po zdanění.

co-je-brutto-netto-cena

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Jde také, ale i o váhu třeba některých výrobků, může to být používáno u výrobků. S obalem to tedy budete mít Brutto a bez obalu to bude Netto. Hrubý vs čistý, proto na tom není nic těžkého. Setkat se s tím můžeme nejen u nás v ČR, ale také v zahraničí. Proto je někdy dobré si předem nastudovat co vlastně dovážíme k nám, a co je Brutto a Netto, abychom se později třeba nedohadovali, že to tak není. Pokud víte o někom kdo se v tomto názvosloví dobře orientuje tak si nechte poradit, uši vám za to určitě neutrhne. A pokud se vám místo rady bude smát, tak je to jen pouhý hlupák.

A co Tára? S tím se také můžete setkat. Je to hmotnost obalu zboží. Určitě si zapište do svého zápisníku nebo svého notebooku i tento název, protože kdo je připraven ten také vyhrává. Kdo s těmito názvy pracujete dnes a denně, tak mu nepřijdou vůbec složité. Pro člověka, který se navíc s těmito názvy setká za svůj život pouze jednou nebo dvakrát může právě toto dělat velký, ale třeba i naprosto zbytečný problém. Proč si před sebe už předem házet klacky?

Berme život s lehkostí, protože čím více si toho naložíme, a tím myslíme také i starosti ne jen pracovní vytížení, tím hůře budete bojovat s věcmi, které budou daleko lehčí. Nikdo učený z nebe nespadl, a každý se má ještě celý život učit. Nikdy není pozdě začít s něčím novým, ať už je to učení, hraní na hudební nástroj nebo také změna zaměstnání, protože vám to současné naprosto nevyhovuje a ubíjí vás. Peníze jsou k životu potřeba, ale zdraví si za něj později už nekoupíte a čas také ne.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si na Dudlu kasičky a pokladničky: