UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je dodejka a jak ji vyplnit?

Doba kdy jsme posílali skoro neustále dopisy nebo poštovní pohledy je dávno pryč. Dnes zasíláme přes mobilní telefony přání jak k narozeninám, svátku nebo snad dokonce k Vánocům pomocí sms, která je během několika vteřin doručená druhé straně. Sociální sítě, které dnes a denně využíváme nám také zkracují čekají dobu na naší odpověď, ale za to strávíme několik hodin denně různými konverzacemi, které pro nás nemusí být ani nějak přínosné.

co-je-dodejka
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Dopisy a jiné dokumenty zasíláme klasickou poštou, která je k tomu navíc zřízená Co je, ale dodejka a jak ji máte vyplnit nebo co s ní dále dělat? Kdo se někdy setkal s úředním dopisem tak zajisté už ví, že dodejka je jeho součástí. Po převzetí dopisu, který je určený pro vás si pošťačka odtrhne dodejku a následně tomu odesílateli, který vám ji poslal se po nějaké době vrátí.

Pokud vy posíláte dopis a na dodejkou musíte vyplnit potřebné údaje taka následuje stejný proces jako v prvním případě. Ke klasickému dopisu, který posíláte bude určitě potřeba vyplnit podací lístek. Nemusíte, ale podací lístek vyplňovat pokud nechcete mít doklad o tom, že jste nějaký dopis podávali a víte, že bude stejně doručen. Poštovní služby jsou v dnešní době stále dražší. Proto pokud je možnost poslat cokoliv tak si lidé i na klasické balíky volí raději jiné společnosti, které je tak vyjdou daleko lépe a navíc je i doba doručení kratší.

E-shopy podle různých diskuzí na internetu zaznamenaly vysoké zisky díky tomu, že byl Covid. Lidé si tak zvykli na možnost si objednat věci z pohodlí domova a většina u této možnosti zůstala. Pro některé obchody to bylo, ale ztrátové a musely i kvůli daleko menší nebo žádné poptávce zavřít. Naopak některé se díky tomu zviditelnily. Vždy záleží také na dobré reklamě a tomu zda se firma dokáže rychle přizpůsobit dané poptávce. Tyto firmy pak jsou na špičce.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: