UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je daňové přiznání a kdo je povinen ho podat?

A zase tu máme ty daně. Co je daňové přiznání a kdo je povinen ho podat? Každá osoba, která vydělává a jejíž příjmy jsou vyšší než 15 000 Kč je povinna toto přiznání podat.

co-je-danove-priznani

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Určitě jste s tímto papírem setkali právě ve svém zaměstnání nebo jste ho již někde viděli. Kdo si navíc dobře vyplní daňové přiznání ten také může dostat zpátky nějakou tu korunu navíc. Jestliže si nevíte navíc rady tak můžete poprosit vaší paní účetní nebo někoho kdo tomu rozumí a spočítá vám tak vše, ale samozřejmě správně. K tomu také musíte přiložit potřebné doklady na základě kterých vám vznikly vaše výpočty.

Kdo se navíc nebojí tak si může zavolat na Finanční úřad a zeptat se příslušné úřednice, která mu zajisté také ráda zodpoví jeho otázky. Kdo má povinnost a do jaké doby má podat daňové přiznání si zajisté najdete na webech zaměřujících se na finance a daně. Navíc jsou i bezplatné poradny, které můžete také využít pro své otázky. Proč se vlastně vybírají daně? Chtěli byste mít raději víc peněz do vaší pokladničky ve které máte naspořeno už docela dost peněz? Jezdíte denně autem do svého zaměstnání? A silnice je spravená? Pokud ano tak právě z vašich daní šly peníze na tento účel.

Nejen na opravy silnic, ale také na další účely jdou. Čím vyšší máte tedy příjmy tím vyšší platíte daně. Některé firmy proto dávají svým zaměstnancům peníze bokem, ale když zaměstnanec jde na nemocenskou tak se mu počítá z příjmů, které uvede. To, že vám něco dává na ruku už prakticky nikdo nevidí a vy tak dostanete daleko menší peníze. Někteří tvrdí, že si tak dokážou daleko rychleji našetřit a pořídit si i něco nového do svého domu nebo bytu. Jenže pro případ, že najednou nebudete moci fungovat je to naprosto špatné. Když se vrátíme k podaní daňového přiznání tak tento doklad zasíláte poštou pro některé je také možnost i elektronicky pokud se nepleteme. Kdo zapomene na některý doklad, tak tomu se zajisté Finanční úřad ozve, aby ho doplnil.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: