UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je platba payu?

Nakupujete a platíte často přes internet? Pak jste se nejspíš při objednávání vámi vybraného zboží z e-shopu setkali s možností platby payu. Co je platba payu, jaké má výhody a co všechno obnáší?

co-je-platba-payu

Pomocí platby payu můžete na internetu platit pohodlně, rychle, bezpečně a zdarma. Nabízí několik možností plateb, takže si vybere opravdu každý. Zvolit si tak můžete některý z moderních metod pomocí rychlých platebních tlačítek nebo také platbu kartou.

Jaké výhody platba payu přináší a proč se jí nemusíte obávat? Velkou výhodou je to, že platby na internetu, které jsou provedeny některým z rychlých tlačítek, zařídí to, že převod peněz proběhne okamžitě. Nemusíte tak, na rozdíl od běžného bankovního převodu, čekat na to, až se peníze převedou.

Další výhodou je pak to, že platební údaje se automaticky předvyplní. Nemůže se tak stát to, že byste peníze poslali na špatný účet nebo vyplnili špatný či žádný variabilní symbol a platba by se tak u prodejce nespárovala.

Dalším plusem tohoto typu placení je také to, že prodejce se okamžitě dozví o provedené platbě. Díky tomu tak dojde k rychlejšímu vyřízení vaší objednávky a k rychlejšímu dodání objednaného zboží. Spolehnout se můžete i na to, že provádění plateb payu je naprosto bezpečné a nemusíte tak mít obavy o svoje finance.

A jak placení pomocí payu vlastně probíhá? Je to naprosto jednoduché. Po objednání zboží v e-shopu dojde k přesměrování na platební bránu payu a poté si vyberete konkrétní způsob platby, který vám vyhovuje. V případě, že zvolíte rychlé platební tlačítko, dojde k přesměrování do vašeho internetového bankovnictví. Pak už jen platbu potvrdíte. V případě platby kartou jen vyplníte potřebné údaje a opět je potvrdíte. Během několika málo okamžiků internetový obchod vaše peníze obdrží.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: