UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je platba SIPO a jak ji zrušit?

Nevíte, jestli je pro vás jednoduší platit pomocí inkasa, trvalým příkazem nebo platbou SIPO? Zjistěte, co je platba SIPO a jak ji zrušit. Platba SIPO je služba, kterou poskytuje Česká pošta.

co-je-sipo

Jedná se o moderní a často využívaný platební nástroj, který umožňuje jednu velkou výhodu v podobě spojení všech pravidelných rodinných plateb do jedné jediné platby. Všechny platby, jako například úhrady za nájem, plyn, vodu, rozhlasové poplatky a další snadno spojíte do jedné úhrady.

Založení SIPO je navíc velmi snadné a jeho zřízení šetří nejenom váš čas, ale také vaše peníze. Každý měsíc obdržíte přehledný rozpis plateb a požadavek na placení zadáte jen jednou a o nic dalšího se nemusíte starat. Tato služba je jako stvořená pro ty, kteří ke svým platbám nechtějí využívat internetové bankovnictví nebo ho nemají. Výhodou této služby je i její dostupnost.

Je ale možné, že nastane situace, kdy se rozhodnete SIPO zrušit. Jak je možné tuto službu co nejrychleji zrušit a za jakých podmínek? Prvním krokem, než vůbec začnete SIPO rušit, je převést všechny konkrétní platby jinam. Poté se můžete rozhodnout, zda tuto službu zrušíte osobně, elektronicky nebo jej necháte zrušit automaticky.

V případě, že chcete SIPO nechat zrušit automaticky, pak k tomu stačí jen krok v podobě převedení plateb jinam. V případě, že se k SIPO nebude vázat žádná platba, dojde totiž k jeho automatickému zrušení.

Další možností, jak SIPO zrušit je osobní návštěva na poště. Tam ovšem musíte počítat s případnými frontami. Samotné zrušení je pak už jen otázkou několika málo minut. Potřebovat budete občanský průkaz a vaše spojovací číslo. Můžete se vydat i cestou elektronickou, kdy e-mailem pošlete vyplněný formulář žádosti o zrušení SIPO. Využít můžete i datovou schránku.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: