UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je recese v ekonomice?

Zajímáte se o dění v ekonomice nebo ne? Víte co znamená slovo ,,recese?“. Pokud ne tak vám ho ještě dnes mile rádi objasníme. Z pohledu ekonomiky se jedná o makroekonomický pojem a to ústup právě v ekonomice, v tuto dobu poklesne výkon ekonomiky po dobu a to min. 6ti měsíců.

co-je-recese-v-ekonomice
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Recese má také, ale vliv na nezaměstnanost apod. Projevem recese tedy může být inflace, kterou jsme již zmiňovali v jiném článku. Kdo se chce dozvědět přesnou definici o tom co je recese v ekonomice, může tak zvolit odborné články, které se touto problematikou zabývají podrobněji. S tím také může souviset i pojem jako je ,,HDP.“

Všichni známe DPH, ale je to tiskařská chyba nebo jsme to napsali zcela správně? Ano je to samozřejmě správně. HDP je hrubý domácí produkt. Kdo se na střední škole učil ekonomii tak zajisté toto slovo zná. Pro laiky kteří neví můžeme podat informaci a to zcela jednoduchou, že se tedy jedná o měřič celkové ekonomiky daného státu. Mnohé státy dosahují daleko lepších výsledků než jiné. Jenže HDP má také své nevýhody, protože v sobě nezahrnuje například šedou ekonomiku. Ano zde se jedná o úplatky apod. Do tohoto článku můžeme také zahrnout další pojem, kterým je ,,ekonomika.“

Jednoduše řečeno je to hospodaření daného státu. Nepleťme si, ale pojem jako je ,,ekonomie“, která se tak zabývá naukou o ekonomice. Mnoho lidí si to do dnešního dne stále plete přičemž ani neví o co tu vlastně jde. Samozřejmě, že toto můžete také více rozvést, ale to už si můžete po večerech pročítat vy sami, protože studium něčeho nové není občas na škodu. Kdo se pravidelně vzdělává tak má body navíc.

Nejde o to zda je vám dvacet, třicet nebo čtyřicet let. Vždy je to jen a jen o chuti do toho jít. Proč si nedodělat třeba vysokou školu nebo profesní titul? Ano i taková je zde v 21. století možnost. Zkuste nad tím popřemýšlet.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: