UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je spořící účet?

Ano další otázka na téma finance. Co je tedy spořící účet? Tento účet si vy jako klient, můžete zřídit u své banky ke klasickému bankovnímu účtu. Zpravidla je tedy tento účet zakládán na dobu jakou? Samozřejmě, že na dobu neurčitou! Máte tedy volné finanční prostředky, které si myslíte, že už po nějaké době nebudou žádné? Proč si tedy ještě dnes nezřídit právě spořící účet? Ano určitě je to dobrá volba. Jaké jsou, ale výhody a nevýhody spořícího účtu?

co-je-sporici-ucet
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Peníze se vám na tomto účtu daleko lépe zhodnotí než na běžném, který máte. Je zde také možnost snížení dopadu inflace, která děsí v poslední době ne jen nás, ale také určitě i vás. Navíc většina služeb není zpoplatněna a to je také velkou výhodou. Kdo by chtěl platit navíc peníze? My rozhodně ne! Možnou nevýhodou u spořícího účtu je ta, že u banky kde chcete mít spořící účet budete muset mít také i běžný bankovní účet. Záleží tedy i na tom zda jste nyní se svou bankou spokojeni a rozhodnete se tedy v tomto případě si spořit. Dříve byla velkým hitem ohledně spoření ,,vkladní knížka.´´

Kdo ji neměl jako by nebyl. Záleží jen a jen na vás zda se rozhodnete kladně nebo záporně. Kdo si bude ukládat peníze budete přece vy. Je dobré mít nějakou tu finanční rezervu, protože nikdy nevíte co se může stát. Ano je moderní doba kdy by vše mělo být v pořádku, ale s dobou se také může velmi rychle změnit situace a najednou zjistíte, že nemáte dostatek finančních prostředků třeba na bydlení a budete si tak muset půjčit.

Budete později schopni splácet? Nebo si vezmete jako ručitele někoho z kamarádů? Dobře si tedy promyslete jaký majetek vlastníte a kolik peněz máte stranou pro případ potřeby. Nemusíte mít tu nejdražší dovolenou na kterou jste se těšili, protože se tak ukážete před svými kamarády či kamarádkami. Nepočká nákup nového nábytku o nějaký ten měsíc? Co je potřeba v současné chvíli? Srovnejte si tedy své priority v oblasti vašich financí.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: