UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je to nedoplatek?

To je ta situace, kdy vy, nebo někdo jiný zapomene něco doplatit. Nedoplatek může být kdekoliv a u čehokoliv. Záleží, jak je nedoplatek důležitý. K nedoplatkům mám jednu historku, která byla docela nepříjemná a ráda bych se s vámi o ni podělila.

co-je-nedoplatek

Jako každý člověk žijící v České republice jsem si platila zdravotní pojištění. Ale před nějakou dobou jsem se přestěhovala a tedy jsem si musela zdravotní pojištění v České republice zrušit. Samozřejmě, že mi přišlo vyúčtování. A v něm stálo, že musím doplatit nedoplatek asi 3 000. Byl to hrozný pocit. Nedoplatek jsem doplatila, ale sama jsem se sebe ptala - jak je to možné, že jsem vůbec nějaký nedoplatek měla? Úplně jednoduše.

V té době se totiž stanovilo vyšší zdravotní pojištění a já jsem to nezaznamenala, takže jsem tu dobu platila částku, kterou jsem byla zvyklá platit. Tím také ten nedoplatek vznikl. Nebyl nijak vysoký, takže se dal splatit a nebyl to vlastně žádný problém, zato mě ale i tak provázel nepříjemný pocit a ještě když si na to teď vzpomenu, není mi z toho zrovna nejlíp.

Takové nedoplatky (například na zdravotním pojištění) jsou totiž opravdu problém. Z malé částky se může stát raz dva několik desítek, ne-li stovek tisíc a vy se to dozvíte až za nějaký čas. Potom musí být hrozně nepříjemné to celkové zjištění, pocit a následně to splacení.

Proto pokud vám mohu alespoň trochu poradit, na nedoplatky si dávejte pozor. Opravdu to není věc, se kterou je radno si zahrávat - zvlášť u takových věcí, jako je zdravotní pojištění. Vždycky je lepší se vícekrát informovat, než mít nějaké nedoplatky, které potom budete dlouhodobě splácet.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: