UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je transparentní účet?

Máte klasický bankovní účet nebo transparentní? O jaký účet tu vlastně jde? Jde tedy o speciální a to klasický bankovní účet, tedy běžný. Jenomže pro koho je tento účet zřízený? Představme si tedy, že se jedná o neziskovou organizaci, která vybírá na daný účel jak to všichni už zajisté známe.

co-je-transparentni-ucet
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Aby nedocházelo tak k finančním únikům, protože všichni chceme přece posílat peníze za dobrým účelem a pomoci tak těm kteří to potřebují, je pro to zřízený transparentní účet. Na tomto účtu si tedy můžete u dané banky prohlédnou finanční pohyby. Ano je tomu skutečně tak. Jsou do také, ale zahrnuté i další skupiny.

Zajímá vás tedy hospodařená společnosti, která se vám příliš nezdá? Zkuste si tedy ještě dnes vyhledat potřebnou informaci. Uvidíte tak jak příchozí platby tak, ale i odchozí tedy pohyb na daném účtu. Tím vám, ale nevnucujeme myšlenku abyste nedělali nic jiného než seděli za svým počítačem nebo nehleděli do svého chytrého mobilního telefonu a nesledovali skoro každého.

Pouze vás tedy informujeme o tom jak tyto věci chodí a co je transparentní účet. Každá banka vede o svém klientovi údaje, které nesmí poskytovat. Kdo nepracuje v bankovnictví tak si v dnešní době může díky internetu vyhledat potřebné informace. Baví vás poslední dobou bankovnictví? A chtěli byste se tomu i věnovat? Mnoho bank tak nabízí možnost volných míst a vy si tak můžete udělat radost tím, že zkusíte své štěstí. Dokázat se zorientovat ve financích a navíc dělat to co vás baví? Ano! Nebo snad máte jinou představu o majetku? Jste majitelem pozemku nebo nemovitosti? Víte co dělat v případě, že je na pozemku věcné břemeno, ale stále si stojíte za tím, že ho chcete koupit? Je to překážkou? Kdo má volné večery a neví co s časem, určitě si tak může doplnit své znalosti o další přírůstek a tím nemyslíme to, že byste si měli rovnou pořídit dítě.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: