UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je a jak platit paušální daň?

Už vás toto téma nebaví nebo naopak se těšíte na další článek? Záleží jen na vás jak svůj čas využijete. Poznatky z oblasti financí se nikomu samozřejmě neztratí a vědět něco navíc co by vám mohlo přinést nějaké ty peníze navíc se rozhodně hodí. Nebo si marně lámete hlavu nad tím co by mohla být paušální daň? Tak už přestaňte a čtěte pozorně dál!

co-je-a-jak-platit-pausalni-dan
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Paušální daň si můžete platit i každý měsíc a danou částku posílat na účet předem určený a to vašemu Finančnímu úřadu. Jedná se, ale o osoby OSVČ tedy osoby samostatně výdělečně činné! Jaká je tedy výše této daně pro tento rok 2022? Tato částka je tedy 5 994 Kč a to měsíčně.

Je do toho tedy zahrnuto jak sociální pojištění tak také, ale zdravotní pojištění a jak uvádíte některé servery tak i symbolicky odvedená stokoruna na dani z příjmu. Jste OSVČ a váš roční příjem je nižší než 1 mil. korun? I vy se k tomuto placení můžete samozřejmě přihlásit. Pokud, ale jste registrováni k platbě DPH, tak se nemůžete k tomuto už přihlásit. Určitě si o výhodách a nevýhodách placení právě paušální daně přečtěte na webech zaměřených na finance a daně. Proč se vlastně odvádí daně?

Co je to sociální a zdravotní pojištění na, které peníze jdou? Chodíte často ke svému doktorovi, nebo jste si snad udělal něco s nohou a musíte tak do nemocnice na rentgen? Pokud máte zdravotní pojištění tak právě tyto náklady jsou ze tohoto pojištění, které si platíte. Výčet svého zdravotního pojištění na kterém jste za daný rok byli a kolik co stálo nabízejí pojišťovny už online, kdy vám poštou zašlou přístup. Ano i tak si můžete velmi rychle a snadno zjistit zda tam nemáte nějaký úkon navíc od lékaře u kterého již nejste. Ano stáváte se to proto je tedy dobré si takovou věc hlídat. Kdo má navíc ve svém okolí osobu, která této oblasti velmi dobře rozumí může toho také využít.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: