UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je životní pojištění?

Určitě už jste se setkali s termínem životní pojištění. O co se vlastně jedná, k čemu slouží a při jakých událostech vás nebo vaše nejbližší může ochránit? Co byste o životním pojištění měli všechno vědět?

co-je-zivotni-pojisteni

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Životní pojištění, jak už sám jeho název vypovídá, je primárně určené k pokrytí různých typů nenadálých událostí. Během těch efektivně ochrání vás i vaši rodinu, a to finanční injekcí. Před tím, než se rozhodnete životní pojistku uzavřít, vyplatí se důkladně si promyslet, na co vlastně chcete být pojištěni, na jakou částku a jakou výši pojistného budete schopni měsíčně pojišťovně platit. Vybrat si také musíte ze dvou variant, a sice zda bude životní pojištění určeno pouze a jen ke krytí rizik nebo zda bude i formou spoření. Životní pojištění je dobrou volbou, pokud je na vás vaše rodina finančně závislá.

V případě rizikového životního pojištění jde veškeré pojistné na krytí případných rizik. Je vhodnou volbou pro ty osoby, které chtějí svoje blízké finančně zajistit pro případ smrti. Kromě rizika smrti se můžete pojistit i pro případ úrazu, invalidity, dlouhodobého pobytu v nemocnici, trvalých následků, dlouhodobé nemoci apod.

Další možností je pak životní pojištění investiční. To je kombinací klasického životního pojištění a investování do podílových fondů. Zhodnocení peněz je pak závislé především na vhodně zvolené strategii. Tu můžete v průběhu pojištění  měnit.

Na životní pojištění si můžete uplatit i daňové zvýhodnění. V tomto případě musí být ovšem platby nastaveny tak, aby byla splněna požadovaná částka, kterou si pak můžete 1x ročně v daňovém přiznání uplatnit. Dále musí být splněna kritéria jako například to, že pojistník je zároveň i pojištěným a dalším. A protože je životní pojištění flexibilní, můžete si jednou za čas vaši pojistku upravit tak, aby vyhovovala vašim aktuálním potřebám.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: