UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je to účetní zůstatek ?

 
Asi to zná úplně každý člověk. Každý člověk má totiž svoje bankovní konto a účet. V dnešní době je to prakticky věc, bez které se vlastní neobejdete, pokud pracujete. Sem vám totiž z práce posílají vaší výplatu. V dřívější době se daly výplaty posílat i složenkami, ale to už se teď vidí u málokoho a málokde. Proto je pro nás náš bankovnictví účet tak nezbytně důležitý.
 
co-je-to-ucetni-zustatek
 
(Zdroj fotky: Freepik.com)
 
Horší je ale ovšem, pokud jsme v mínusu. Pro někoho může být známy ten pocit, když se podívá do své mobilní aplikace a zjistí, že je v mínusu a nemá na účtu vůbec nic. Taková situace by se měla řešit hned, jak to ten daný člověk zjistí. Věřím, že je to nepříjemné, ale je lepší to vždycky řešit, než potom skončit na ulici a nebo být celkově na mizině. 

Pro to, abychom předešli tomu, že budeme v mínusu, můžeme udělat pár věcí. První z nich je, že si najdeme práci, druhá je ta, že se budeme snažit šetřit s penězi. Nelze to totiž udělat tak, že celou výplatu, kterou z práce dostanete, utratíte. Musíte taky myslet na jídlo, na to, že pokud celou výplatu utratíte za blbosti, nebudete mít co jíst, pít a celkově váš život povede tam, kam vy nechcete a tomu je právě dobré se obloukem vyvarovat. Protože potom se ta situace řeší daleko hůře.
 
Ano, je lehké peníze utratit, horší je je potom vydělat a samozřejmě naučit se hospodařit s penězi. Nicméně pokud se to naučíte, už nemusíte mít strach, že v půlce měsíce už žádné peníze mít nebudete. Nemusíte mít strach, protože svoje problémy začnete řešit a tím pádem si uvědomíte i celkovou hodnotu peněz a jak jsou vlastně pro dnešní život strašně důležité. A věřte mi, v dnešní době je ušetřit nějaké peníze opravdu umění a hodně lidí to neumí. Proto se to vy snažte naučit a snažte se vyvarovat utrácení, uvědomte si hodnotu peněz a uvidíte, že vše bude fajn.
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: