UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Kdo je zaměstnavatel?

Plno z nás pracuje takzvaně "normálně" a nepodniká - tudíž pracuje pod někým (pod zaměstnavatelem), který mu zadává různé úkoly a práci. Zaměstnavatele je takzvaně nadřízený zaměstnanci a je jeho šéfem. Plno lidí si v dnešní době na zaměstnavatele stěžuje, ať už je to například kvůli šikaně na pracovišti, nebo neochota šéfa vyjít vstříc v různých věcech, jako je například dovolená zaměstnance, prémie, plat a podobně.

kdo-je-zamestnavatel
 (Zdroj fotky: Freepik.com)

Proč plno lidí pracuje takzvaně pod někým? No na to je jednoduchá odpověď. Protože mají "jistotu", že dostanou svoje peníze. Normální zaměstnání a podnikání se ale liší v tom, že podnikání je sice rizikovější, ale člověk pracuje sám na sebe a pokud je i hodně šikovný, může si vydělat i více, než v normálním zaměstnání. Většina lidí ale nechce riskovat a nechce se vzdávat jakési jistoty stabilního platu, takže raději pracuje pod někým. A co je lepší? Pracovat pod někým, nebo sám na sebe? Je to těžké říct a určit, protože každému přece vyhovuje něco jiného a nikdo svým způsobem není stejný. A to je na jednu stranu strašně dobře, protože kdybychom byli všichni byli stejní, asi by na tom světě byla docela pěkná nuda. Takže buďme rádi za to, že jsme každý jiný.

Já osobně mám ráda také spíše pracovat pod někým a mít takzvanou ,,jistotu". Plno lidí to možná nepochopí, ale mně to takhle vyhovuje. Jsem člověk, který docela nerad riskuje a podnikání se zatím nevěnuji. Ale kdo ví, třeba časem na toto téma změním názor a budu se na vše dívat úplně jinýma očima. Zatím to je ale tak, jak to je a teď mi to vyhovuje. V budoucnosti třeba dojdu na to, že je lepší vydělávat si sama na sebe - jako třeba moje máma, která je podnikatelka. Těžko říct. Uvidíme. A co vyhovuje vám? Pracujete raději sami na sebe a nebo máte rádi jistotu a pracujete pod někým?

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: