UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je to fixní plat?

Spousta lidí si hledá v dnešní době zaměstnání. Je ale těžké najít to, které by nám vyhovovalo. Spousta lidí tak pracuje někdy i v práci, která je nebaví. Samozřejmě, že zaměstnání by člověka mělo především bavit, ale upřímně, dejte si ruku na srdce - kolik znáte lidí ve vašem okolí, kteří by zaměstnání brali více jako svůj koníček, než jenom práci? Buď jich bude naprosté minimum a nebo neznáte žádného takového člověka.

co-je-to-fixni-plat
 (Zdroj fotky: Freepik.com)

A zaměstnání je také spojeno s platem. V dnešní době je tolik lidí, kteří pracují za opravdu nízký plat (a z toho musí zaplatit nájem, jídlo, drogerii a tak dále). Je opravdu šílená doba, kdy spoustu lidí pracuje vyloženě takzvaně řečeno za pár šupů.

A co je to tedy již ten zmíněný fixní plat v názvu? Jedná se o přesnou částku za odvedenou práci (hodiny), kterou máte takzvaně řečeno jistou a nikdo vám ji nemůže upřít. Takovým příkladem, abyste to pochopili, je makléřská práce: tam naopak většinou fixní plat nemáte a žijete z provizí, které dostanete na základě uzavřených smluv s klienty.

Já na to mám názor takový, že fixní plat by měl mít ale opravdu každý. Proto takové práce typu obvolávání klientů a sjednávání schůzek za provize nemám ráda. Lepší je pro mě menší plat, ale alespoň mám jistotu, že ho budu mít (jestli mi rozumíte).

Nějaký jiný pohled na to můžou mít třeba OSVČ, kteří vydělávají na sebe, nebo vysoce postavení lidé (manažeři, inženýři a tak dále). Tam už se opravdu nebavíme o malém platu. Peníze se zde pohybují v řádu desítek, možná i sta tisíců.

Úplně nejlepším řešením je ale prostě si najít práci, která vás skutečně bude bavit a bude vám vyhovovat po finanční stránce. To je ideál. A proto vám přeji, abyste si našli/měli takovou práci, která vás bude jak nesmírně bavit, tak vám bude vyhovovat i po jiných stránkách (finance).

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: