Dětská krupička?

Snad každé dítě ji miluje. Neznám dítě, co by ji nesnědlo. Je to sladký pokrm, po kterém se děti mohou doslova "utlouct" - asi už jen proto, že většina dětí sladké naprosto zbožňuje. Kromě toho, že krupička je velmi chutným pokrmem pro děti, pochutnají si na ní i dospělí. Navíc je velmi zdravá, což je dalším plusem, který k tomuto jídlu rozhodně můžeme přidat.

detska-krupicka
 
Dětská krupička? (Zdroj fotky: Freepik.com)
 
Dětskou krupičku můžeme zakoupit téměř v každém obchodě s potravinami. Je skvělé, že ji seženete všude a je cenově dostupná a přitom tak lehká na přípravu, takže pokud chcete uvařit něco rychlého svým dětem na večeři, nebo na oběd, krupičkou dítě určitě nepohrdne a nedá vám košem. Možná už nemáte inspiraci, co dítěti uvařit - i v tomto vám může dětská krupička pomoci a vy tak možná načerpáte inspiraci na jídlo, na které jste zapomněla a přitom je tak jednoduché na přípravu!

Stačí si tedy v obchodě koupit dětskou krupičku (v obchodě je jich hodně, můžou být i s různými příchutěmi, jako například malina, jahoda, borůvka a tak dále, můžou být také i od různé značky). Prostě si jednu vyberte a jděte s ní domů překvapit děti, že ji uvaříte. Potom bude stačit, když dodržíte jednoduchý postup na to, abyste dětskou krupičku správně uvařili a byla chutná:
 

kuchynske-vychytavky

Recept a postup na dětskou kripici:

  1. Vezměte si krupičku a cukr a smíchejte je dohromady.
  2. Zatím si v hrnci ohřejte mléko a za stálého míchání do něj tyto dvě smíchané ingredience nasypte.
  3. Přiveďte k varu a poté vařte tak dlouho, dokud kaše nezhoustne a nebude pěkně hustá.
  4. Dáme na talíř a můžeme posypat čímkoliv, co mají děti rády: skořicí, čokoládou, kakaem, nebo něčím jiným.
  5. A pokud chcete dětskou krupičku ještě více dozdobit, můžete okolo ní přidat ovoce.

Nejen že to hezky vypadá, ale krupička bude mít i lepší chuť a lépe chutnat. Ovoce můžete zvolit podle toho, jak má kdo rád (maliny, jahody) a tak dále.

 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá
 

Vyberte si na Dudlu vychytávky do kuchyně: