UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak jíst mango?

Mango patří mezi nejoblíbenější druhy exotického ovoce vůbec. A není divu - tenhle okouzlující plod mangovníku vyniká nejen svou typickou svěží chutí a vůní, ale obsahuje také celou řadu zdraví prospěšných látek. Jak si ho nejlépe vychutnat?

jak-jist-mango

Jak správně jíst mango (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak mango prospívá zdraví?

Mango, oblíbené exotické ovoce se šťavnatou dužninou, obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek. Konkrétně je bohaté na antioxidanty, vlákninu, vitamíny A a C, betakaroten a draslík. Přirozeným způsobem napomáhá organismus pročistit se a zbavit se škodlivých látek. Má také blahodárné účinky na imunitní systém a chrání tělo před předčasným stárnutím. Tím ovšem výčet účinků manga na naše zdraví nekončí. Navíc je i sladké, takže si jej opravdu zamilujete. Chuť lze přirovnat k broskvím nebo ananasu.

Jak nejlépe využít mango

A v jakých podobách si můžete tuto zdravou a šťavnatou pochoutku dopřát? Možností, jak jíst mango, je dlouhá řada. Dopřát si ji můžete jen tak, jako zdravou a vydatnou svačinku. Mango stačí jen oloupat, zbavit pecky a nakrájet na kousky. Nezapomeňte ovšem na to, aby bylo na omak měkké, jinak si na něm příliš nepochutnáte. Pokud chcete chuť ještě více vylepšit, dejte mango jednoduše vychladit - bude pak opravdu znamenité.

Možná vás to tak trochu překvapí, ale mango se skvěle hodí i k nejrůznějším slaným pokrmům. Tuto neotřelou kombinaci se rozhodně vyplatí vyzkoušet. Sami uvidíte, že si pochutnáte. Hodí se třeba k masu, rybám nebo šunce. Je jako stvořené k použití do dezertů, zmrzlinových pohárů, sorbetů, ovocných salátů a kompotů. 

kuchynske-vychytavky

Vyzkoušejte třeba neodolatelnou a nadýchanou pěnu z želatiny, tvarohu a smetany. Mango je také skvělou volbou do smoothie nápojů. Stačí jej nakombinovat s libovolným ovocem podle vašich chutí. Fantazii se v tomto ohledu meze rozhodně nekladou. 


Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si vychytávky do kuchyně:

Pokračujte v čtení blogu: