Jak zpracovat papriky?

Taky si říkáte, že nevíte, co z paprik vařit? Máte jich moc a přitom nevíte, co s nimi? Už jste vyzkoušeli opravdu hodně receptů a nemáte už další nápady? Máme pro vás skvělý recept, který vám zaručeně bude chutnat.

jak-zpracovat-papriky

Jak zpracovat papriky? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Na zpracování paprik budeme potřebovat:

  • Sůl
  • papriky (asi jeden – dva kusy)
  • rajčata, koření kari, koření červená paprika
  • cibule (jenom jedna půlka)
  • těstoviny (nebo rýži – podle toho, co máte raději a co preferujete)

kuchynske-vychytavky

Jak budeme postupovat:

Nejprve si nakrájíme cibuli na kostičky. Rozžhavíme pánvičku a na pánvičce cibulku osmahneme dozlatova. Mezitím si nakrájíme papriky na proužky nebo na kostičky (to je na vás a na vašem uvážení a jak to máte raději) a rajčátka si nakrájíme tedy také. Až bude cibulka dozlatova osmahlá, přihodíme nejprve rajčátka. Na pánvičku dáme pokličku, aby to šlo rychleji.

Stejně ale musíme počkat nějakou dobu, než rajčátka změknou. Až budou změknutá, poté přihodíme papriku a počkáme na to stejné; tedy až paprika změkne. Mezitím pravidelně mícháme, aby se nestalo, že se nám jídlo spálí. Poté přidáme sůl a znovu promícháme, dále přidáme koření kari a koření mletou papriku – to jídlu dodá lepší a pronikavější chuť. Pokud chcete, můžete si do jídla přidat i chilli. Já ho tam nepřidávám, protože nemám ráda pálivá jídla a navíc mi pálivá jídla dělají zle, ale to je na každém z nás.

A nakonec až budeme mít vše udělané přidáme buď těstoviny, nebo rýži (záleží na každém, co má rád – já třeba preferuji více k tomuto jídlu těstoviny). Přidáme těstoviny do naší omáčky a podlijeme trochou vody. Je třeba čekat asi sedm – deset minut, než se těstoviny pořádně provaří a budeme je moci normálně sníst. Je také třeba, aby voda, kterou jsme přidali na prolití, byla pryč, takže si počkáme. Poté už jídlo můžeme normálně podávat. Přejeme dobrou chuť a hodně zábavy při vaření!

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si na Dudlu vychytávky do kuchyně: