Rajská omáčka pro děti?

Pokud si nevíte rady, co uvařit dítěti, aby bylo spokojené, je to úplně jednoduché a toto jídlo zvládne úplně každý. Je totiž jasné, že rajskou omáčku milují všechny děti a tak není pochyb o tom, že mezi nimi bude i to vaše dítko. Dnes jsem si pro vás sepsala jednoduchý recept a návod na to.

rajska-omacka-pro-deti

Rajská omáčka pro děti? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak vlastně rajskou omáčku udělat, budeme potřebovat:

 1. 1 kus cibule (ale nemusíte ji tam dávat, pokud nechcete)
 2. 40 gramů másla
 3. 1,5 lžičky soli
 4. cca 90 gramů hladké mouky
 5. 1 kus hřebíčku
 6. Tři kusy bobkového listu
 7. 14 kusů nového koření v kuličkách
 8. 1300 mililitrů vody
 9. 10 kusů pepře
 10. Jednu lžíci oleje
 11. 200 gramů rajského protlaku
 12. 130 gramů cukru krupice

kuchynske-vychytavky

A jak budeme postupovat?

Připravíme si máslo, které si na pánvičce rozpustíme a poté necháme osmažit cibulku. Během té doby, co vaříme, přidáme dovnitř nové koření a přidáme mouku. Přidáme rajský protlak a začneme pravidelné míchat. Poté zalijeme vodou (někdo používá i vývar, ale na rajskou omáčku vám bohatě postačí i obyčejná voda, pokud vývar zrovna doma v kuchyni nemůžete najít). Poté dodáme cukr dle chuti a budeme rajskou omáčku přivádět k varu - mezitím občas zamícháme.

Necháme vařit zhruba deset až patnáct minut, poté zkusíme omáčku ochutnat (jestli je podle našich představ) a můžeme ji dochutit, pokud to ještě není úplně ono a vy byste chtěli například slanější omáčku, než teď je. Poté jen stačí přecedit. Přeceďujeme z toho důvodu, abychom odstranili koření z omáčky. Jako nejlepší příloha k rajské bývají těstoviny a papriky, nemusíte ale dávat do rajské těstoviny.

Pokud je nemáte rádi, těstoviny lze často dobře nahradit i houskovým knedlíkem, který je také k rajské omáčce velmi dobrý. Záleží jen na vaší chuti a i na tom, jakou preferujete přílohu. Někdo třeba naopak nemá rád k rajské plněné papriky, tak má třeba jenom rajskou s knedlíkem. 

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si na Dudlu vychytávky do kuchyně: