Jídla pro děti?

Taky už vám dochází inspirace, co vašim dětem vařit? Nemůžete přijít na nějaký nový nápad, nebo vás prostě jednoduše už nic nenapadá? Proto jsem si pro vás sepsala pár tipů a rad na jídla pro děti, které jste možná ještě nevyzkoušeli a mohly by vám přinést zbrusu novou inspiraci.

jidla-pro-deti
 
Jídla pro děti? (Zdroj fotky: Freepik.com)
 
První jídlo: Kuřecí řízky 

Ačkoliv se vám to může zdát jako jídlo, které máte hodně často, neznám jediné dítě, co by kuřecí řízky nejedlo rádo a nemilovalo. Proto jim je zkuste usmažit. Výhodou je, že pokud se s nimi potom chystáte zrovna vyrazit na nějaký výlet, který jste už dlouho plánovali, můžete si v pohodě vzít kuřecí řízky do batůžku s sebou.

Druhé jídlo: Kuře na paprice

Je známé o dětech, že většina miluje kuřecí maso na všechny způsoby, takže i kuře na paprice by jim mohlo hodně chutnat. Jako přílohu můžete použít těstoviny - ty jsou jako příloha ke kuřeti na paprice asi nejčastější. 

Třetí jídlo: Koprovka
 
Já osobně koprovku moc nemám ráda, ale co si tak vzpomínám, tak děti v mém okolí ji měly vždy hodně rády. Můžete si ji uvařit například s vařeným hovězím masem, děti ji většinou mají raději s uvařeným vajíčkem natvrdo.

Čtvrté jídlo: Pizza

Jak už z názvu je patrné, pizzu milují děti asi nadevšechno zde ze všech zmiňovaných jídel. Většina dětí má ráda pizzu Margheritu, spousta dětí ale jí i jiné druhy pizzy, například Hawai, zeleninovou a podobně. 

kuchynske-vychytavky

Páté jídlo: Karbanátky s kaší
 
Toto jídlo já osobně zbožňuji a děti také. Karbanátky v kombinaci s bramborovou kaší jsou skvělou kombinací a nápadem na jídlo pro děti a rozhodně vás s ním neodmítnou. 

Šesté jídlo: Ovocné knedlíky 

Děti mají taky hodně rády nejen slané, ale hlavně sladké věci, proto nezapomínejte na ovocné knedlíky, které vaše děti slupnou jako malinu!

Sedmé jídlo: Palačinky
 
I palačinky s marmeládou dětem moc chutnají.
Pro Dudlu napsala: Simona Holá 

Vyberte si na Dudlu vychytávky do kuchyně: