UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jídla pro děti?

Dochází vám inspirace, co vařit dětem, aby si doopravdy pochutnaly? V tomto článku najdete užitečné tipy na klasická i méně tradiční jídla pro děti, které jste možná ještě nevyzkoušeli. Tak s chutí do toho!

jidla-pro-deti
 
Chutná jídla pro děti (Zdroj fotky: Freepik.com)
 

Tipy na jídla pro děti

Uvařit dobré jídlo pro děti nemusí být vůbec žádná věda, většina dětí totiž nejvíce ocení jednoduché chutě.

 

Kuřecí řízky 

Ačkoliv se vám to může zdát jako jídlo, které připravujete hodně často, neznám jediné dítě, co by kuřecí řízky nejedlo rádo. Proto jim je zkuste usmažit, až vám bude scházet inspirace. Výhodou je, že pokud se chystáte zrovna vyrazit na nějaký výlet, který jste už dlouho plánovali, můžete si v pohodě vzít kuřecí řízky do batůžku s sebou.

Kuře na paprice

Není novinkou, že většina dětí miluje kuřecí maso na všechny způsoby, takže i kuře na paprice by jim rozhodně mohlo chutnat. Jako přílohu můžete servírovat třeba těstoviny nebo brambory.

Koprovka jako od babičky

Koprová omáčka, ať už ve variantě s hovězím masem nebo s vajíčkem, to je oblíbené jídlo našich babiček. Příprava je jednoduchá a rychlá, proto až nebudete mít času nazbyt, uvařte dětem vynikající koprovku jako od babičky.

Pizza

Pizza - milují ji děti všech věkových kategorií a nikdy s ní nešlápnete vedle. Většina dětí má ráda pizzu Margheritu, tedy základní verzi s drcenými rajčaty, mozzarelou a bazalkou. Její příprava je snadná a úspěch jistý.

 

kuchynske-vychytavky

Karbanátky s kaší

Toto jídlo já osobně zbožňuji a děti také. Karbanátky v kombinaci s bramborovou kaší jsou skvělou kombinací a nápadem na jídlo pro děti a rozhodně vás s ním neodmítnou. 

Ovocné knedlíky 

Děti mají taky hodně rády nejen slané, ale hlavně sladké věci, proto nezapomínejte na ovocné knedlíky, které vaše děti slupnou jako malinu!

Palačinky

I palačinky s marmeládou dětem moc chutnají. Ozvláštnit je můžete ale také čerstvý ovocem, zmrzlinou nebo kopečkem šlehačky.


Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Edit: Andrea Bělohradská

Vyberte si vychytávky do kuchyně:

Pokračujte v čtení blogu: