Večeře pro děti?

Taky už si nevíte rady, co přichystat dětem na večeři? Stalo se, že jste vyčerpali všechnu inspiraci a recepty? Potom by vám mohl pomoct a inspirovat vás tento článek, který by vám mohl přinést nápady na nové recepty na večeře pro děti. Většinu těchto receptů uvaříte nebo uděláte jednoduše, snadno a rychle, takže se nemusíte bát, že vám vaření, nebo příprava bude trvat nějak extrémně dlouho.

vecere-pro-deti

Večeře pro děti? (Zdroj fotky: Freepik.com)


První tip na večeři: Topinky

Asi každá maminka zná topinky. Topinky jsou jednoduchým pokrmem na přípravu. Postačí vám zelenina, šunka, nebo co máte rádi a kousky nakrájeného chleba. Topinky jsou nejen rychlé na přípravu, ale i skvělým a chutným jídlem, které jistě ocení i děti.

Druhý tip na večeři: Vajíčka s chlebem

I vajíčka s chlebem jsou chutnou večeří, kterou připravíte prakticky za pár minut. Jediné, co k jeho přípravě budete potřebovat, jsou vajíčka, trochu soli a trochu chleba.

Třetí tip na večeři: Omeleta

Tento pokrm mají rádi všechny děti, které znám. Opravdu si nevymýšlím. Je podobný jako ten předchozí, akorát že z omelety můžete udělat jakousi tortillu, do které zabalíte všechno, co máte rádi - ať už je to sýr, paprika, okurek, rajče, šunka, mozarella - prostě cokoliv. Fantazii se meze nekladou.

kuchynske-vychytavky

Čtvrtý tip na večeři: Špagety

I špagety jsou velkým oblíbencem v jídelníčku dětí a jako bonus jsou lehké na přípravu. Uvařit je můžete klasicky, nebo na způsob špenátových špaget - obojí má něco do sebe. Většina dětí ale má ráda spíše klasické špagety, než špenátové - samozřejmě se mezi nimi najdou i výjimky, ale ty najdeme zřídkakdy. Špagety můžete podávat s masovými kuličkami.

Pátý tip na večeři: Rizoto

Rizoto je také jedním z pokrmů, které děti milují. Stačí přidat ingredience a zhruba do pár minut je rizoto hotové, ani nevíte jak. Děti rizoto velmi ocení a budou spokojené.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si na Dudlu vychytávky do kuchyně: