UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Formy na pečení

Pečící formy

Formy na pečení jsou výborným a kreativním pomocníkem do naší kuchyně. Není nic voňavějšího a příjemnějšího než když se nám z trouby line příjemná vůně a následně zní ještě vytáhneme výrobek, za který by se nemuseli stydět ani učení cukráři. Ať už pečeme pravidelně k nedělní rodinné poobědové siestě nebo někomu například k narozeninám, pečení je vždycky radost a taky tak trochu alchymie.

Zatímco přesolené jídlo se dá zmírnit například oloupanou bramborou, smetanou či dolitím většího množství vody, příliš pálivé jídlo zase přidáním chleba či cukru, při pečení se větší chyby neodpouští a většinou je to, do čeho jsme dali tolik lásky zničeno a my musíme začínat znovu. Sama u sebe už jsem si tak dávno potvrdila, že postupy při pečení jako je gramáž, poměr, hustota či teplota je radno dodržovat a proto jsou pro mě pečící pomůcky nevyčíslitelným pomocníkem při pečení. Jedny z mých vůbec neoblíbenějších pomůcek jsou silikonové formičky na muffiny. Muffiny jdou z nich krásně vytáhnout ven a tím jak jsou tak akorát do ruky, mizí ze servírovací mísy snad v řádech minut.

A protože má můj recept takový úspěch, napadlo mě se s vámi o něj podělit:

Pro banánové muffiny je potřeba si nachystat 250g hladké mouky, 100g cukru, 2 lžičky prášku do pečiva, 1 sáček vanilkového cukru, špetku soli, 2vejce, 200ml mléka, 60g oleje a 2 banány.

Smícháme zvlášť sypké ingredience a zvlášť tekuté včetně banánu, který rozmačkáme. Následně obojí spojíme dohromady a vznikne nám těsto, které vlijeme do formiček na muffiny, které jsme si předtím vymazali tukem a vysypali moukou. Těsto lijeme pouze do 2/3, protože v troubě nakyne. Pečeme na 180 stupňů zhruba 25 minut a máme hotovo.

Po vytažení můžeme muffiny dozdobit šlehačkou či domácím krémem a posypat sypáním. Jako sypání můžeme zvolit buďto přímo ty z obchodu ve formě perliček, hvězdiček a tak dále a nebo nastrouháme kousky čokolády na drobno, ale dá se použít také kakao, no zkrátka, fantazii se meze nekladou. Dobrou chuť!

Pro Dudlu sepsala Veronika Kunčíková

Prohlédněte si kompletní nabídku gadgetů:

Víte, že nákupem pečící formy na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás formičky na pečení nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

nadobi-deti-detske

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z: Jídlo, recepty, food blog