UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Hadi a žebříky

Hadi a žebříky

Dětství mám spojené s dlouhou řadou deskových her. Nejvíce jsme si vyhráli s Monopoly, kartami, Člověče nezlob se, ale i s hrou Hadi a žebříky. Nejčastěji to bylo během prázdninových dní u babičky a dědy. Sešli jsme se celá parta – bratranci a sestřenice a hrálo se kolikrát až pozdě do večera. Stolní hry a prázdniny, to byla zkrátka jasná kombinace a plán na letní večery nebo propršené dny.

Hadi a žebříky mají naprosto jednoduchá pravidla, takže i když mezi bratranci a námi byl větší věkový rozdíl, vůbec to nevadilo. Stačilo jen trochu oprášit pravidla, která jsme si vysvětlili a pustili jsme se do hraní. Hra sice vypadá, že je rychle dohraná, ale zdání může klamat. Kolikrát už byl člověk téměř v cíli a najednou šup, stačilo jen stoupnout na hadí hlavu a už se pěkně jelo zase o pořádný kus dolů. A té radosti, když se stouplo na spodní konec žebříku a po něm se vystoupalo vzhůru.

Tato desková hra zkrátka navždy zůstane mezi mými TOP z dětství, na jejíž hraní budu vždycky ráda vzpomínat. Doma ji teď nemáme, ale jednou byla součástí nějakého dětského časopisu na tvrdším papíru, takže jsem neváhala a synovi objasnila jednoduchá pravidla. Jak jsem očekávala, syna tato hra velmi bavila a mohli jsme si tak společně užít spoustu zábavy a legrace. Co na tom, že jsem ho většinou nechala vyhrát, ta dětská radost je zkrátka k nezaplacení.

Venku prší? Proč hned usedat k moderním technologiím. Myslím, že by rodiče neměli zapomínat na to, že společně strávený čas při deskových hrách je velmi obohacující. Děti i rodiče si pěkně namáhají mozkové závity a tráví spolu drahocenný čas. Není nad to strávit hraním deskovek třeba deštivé podzimní odpoledne. Dnešní nabídka různých deskových her pro všechny věkové kategorie je tak rozmanitá, že si z ní vybere opravdu každý. A děti? Ty budou z rozmanitosti nadšené.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem hry Hadi a žebříky na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás Hady a žebříky nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

hracky-hrackarstvi-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky